GÜNCEL
Giriş Tarihi : 22-04-2022 12:35   Güncelleme : 22-04-2022 12:57

Hüseyin Saydam’ın Milletimizin, 23 Nisan Milli Egemenlik Ve Çocuk Bayramını Mesajı

Saadet Partisi Konya İl Başkanı Hüseyin Saydam yayınladığı mesajla milletimizin, 23 Nisan Milli Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutladı.

Hüseyin Saydam’ın  Milletimizin, 23 Nisan Milli Egemenlik Ve Çocuk Bayramını Mesajı

Geleceğimizi bugünün çocuklarının imar ve ıslah edeceğini söyleyen Saydam,“Çocuklarından emin olan geleceğinden, emin olur. Bize düşen görev ise çocuklarımızı geleceğe en iyi şekilde hazırlayacak teknik, ekonomik, sosyal ve siyasal ortamı oluşturmaktır. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza aydınlık ve müreffeh bir Türkiye bırakabilmek hepimizin ortak sorumluluğudur” dedi.

23 Nisan’ın en önemli anlamlarından birinin de, ‘Milli İrade’ olduğunu hatırlatan Saydam mesajında şu ifadelere yer verdi;

“23 Nisan 1920’de büyük fedakârlıklarla kurulan ve milli mücadelenin öncüsü olan TBMM, millet iradesinin yegâne tecelligahıdır. Güçlü bir Türkiye’nin en önemli güvencesi Güçlü Bir Meclis’tir. Güçlü bir Meclis’in en önemli şartı ise, kuvvetler ayrımı ilkesinin tesisi ve temsilde adaletin sağlanmasıdır. Toplumun bütün kesimlerinin temsil edildiği, görüş ve tekliflerini ifade etme imkânı bulduğu bir Meclis, millet nezdinde çok daha kabul gören saygın bir meclis haline gelecektir.

Temennimiz, ülkemizde bundan sonra gerçekleşecek seçimlerinin saygın bir Meclis ve müreffeh bir Türkiye için yeni bir başlangıç olmasıdır. Bu duygularla aziz milletimizin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyor, bu kutsal vatan uğruna canından geçen aziz şehitlerimizi rahmet, gazilerimizi de minnet ve şükranla anıyorum” dedi.