GÜNCEL
Giriş Tarihi : 22-04-2022 12:12   Güncelleme : 22-04-2022 12:55

Rektör Ortaç’tan 23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramı Mesajı

Konya Ticaret Odası (KTO) Karatay Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fevzi Rifat Ortaç, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 102. kuruluş yıl dönümü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı vesilesiyle bir mesaj yayımladı.

Rektör Ortaç’tan 23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramı Mesajı

Rektör Ortaç, yayımladığı mesajında şu ifadelere yer verdi; “Bugün, ‘Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir.’ düsturuyla yola çıkılan, demokrasinin kalbi ve millî iradenin temsil makamı olan Gazi Meclis’imizin 102. kuruluş yıl dönümüdür. Ayrıca, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün dünya çocuklarına armağan ettiği bayram nedeniyle bugün, müstesna bir gündür.

Türk milleti, Kurtuluş Savaşı’nda vatanı için omuz omuza mücadele ederek eşi benzeri görülmemiş bir bağımsızlık destanını kendi elleriyle yazmış ve 102 yıl önce Türkiye Büyük Millet Meclisi’ni açarak bu mücadelesini zaferle taçlandırmıştır. Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin temellerinin atıldığı ve başka ülkelerin bağımsızlık mücadelesine de ilham kaynağı olan millî egemenliğimizin ilan edildiği bu anlamlı gün, aynı zamanda geleceğimizin emanetçileri olan çocuklarımıza verilen büyük bir armağandır.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Çocuklar geleceğimizin güvencesi, yaşama sevincimizdir. Bugünün çocuğunu, yarının büyüğü olarak yetiştirmek hepimizin insanlık görevidir.’ sözleriyle ifade ettiği gibi millî ve manevi değerlerini yakından tanıyan, ülkesi için üreten ve ülkesine değer katan çocuklar yetiştirmek hepimizin ortak görevidir.

Bu düşüncelerle, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 102. kuruluş yıl dönümünde Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, tüm dünya çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyorum.”