YEREL
Giriş Tarihi : 20-04-2022 15:25   Güncelleme : 20-04-2022 15:25

Pekyatırmacı: “Çocuklarımız Ramazan Sevincimizi İkiye Katlıyor”

• Selçuklu Belediyesi tarafından teravih buluşmaları kapsamında farklı camilerde oluşturulan Hacivat Karagöz gölge oyunu çocuklar tarafından yoğun ilgi görüyor. Başkan Pekyatırmacı da teravih namazı sonrasında çocukların bu sevincine ortak oluyor.

Pekyatırmacı: “Çocuklarımız Ramazan Sevincimizi İkiye Katlıyor”

Pandemi sonrasında özlenen Ramazan coşkusu Selçuklu’da teravih buluşmalarıyla ilçe sakinleriyle yaşanmaya devam ediyor. Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı’nın farklı mahallelerde vatandaşla buluştuğu teravih buluşmaları sonrasında çocuklar için oluşturulan Hacivat-Karagöz gölge oyunu çocuklar ve mahallelilerin yoğun ilgisiyle karşılanıyor. Başkan Pekyatırmacı da çocukların bu sevincine velileriyle birlikte ortak oluyor.

Resim önizlemesi

Feritpaşa Mahallesi İmamoğlu Camii’nde vatandaşlarla teravih buluşmaları kapsamında bir araya gelen Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı’ya AK Parti Selçuklu İlçe Başkanı Mustafa Hakan Özer, Selçuklu Muhtarlar Dernek Başkanı Mustafa Avcıoğlu, Feritpaşa Mahalle Muhtarı Yaşar Barışık da eşlik etti.

Resim önizlemesi

Başkan Pekyatırmacı:“Çocuklarımız Ramazan sevincimizi ikiye katlıyor”

 

Ramazan ayının bereketini farklı mahalle ve camilerde ilçe sakinleriyle birlikte yaşadıklarını ifade eden Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı: “Ramazan elhamdülillah rahmetiyle,bereketiyle geldi. Biz de bu Ramazan hem teravih namazlarında cemaatlerimizle buluşalım hem hemşehrilerimizle hasbihal edelim dedik hem de çocuklarımızı mutlu edip sevindirelim istedik. Bu sebeple Selçuklu Belediyemizin Sanat Akademimizin değerli ekibi burada Hacivat-Karagöz gösterisini kısa da olsa sunarak güzel Ramazan akşamlarına bir renk katmış oldular. Çocuklarımızın bu sevinci bizleri oldukça memnun ediyor. Bu çocuklarımız için bir başlangıç olsun bundan sonra daha kapsamlı bir şekilde sizleri buluşturalım. Çocuklarımızla burada sohbet etme şansı da buldum hepsi birbirinden değerli hepsinin gözleri parlıyor. Okula gidenlerimiz var Kuran öğrenenlerimiz,teravihe gelenlerimiz var çocuklarımız içersinde. Allah bahtlarını açık etsin sağlıklı,sıhhatli, hayırlı ömürler versin bütün çocuklarımıza. Allah tuttuğumuz oruçlarımızı,yaptığımızı ibadetleri kabul eylesin” dedi.

Resim önizlemesi

AK Parti Selçuklu İlçe Başkanı Özer: “ Özlediğimiz Ramazan günlerine kavuştuk.”

 

Başkan Pekyatırmacı’dan sonra çocuklara seslenen AK Parti Selçuklu İlçe Başkanı Özer de: “ Ben de 27 senebu mahallede oturdum. Ramazan’ın bu güzelliklerini unutmuştuk. Hamdolsun pandeminin

Resim önizlemesi

 

azalmasıyla beraber o eski Ramazan günlerine geri döndük. Bizlere eski Ramazanları hatırlatan ve bu güzel etkinlikleri tertip eden Selçuklu Belediyemize ve değerli başkanımıza teşekkür ediyor hepinize hayırlı Ramazanlar diliyorum.” şeklinde konuştu.

 

Resim önizlemesi

Teravih Buluşmalarında Selçuklu Belediyesi tarafından çocuklara ve mahalle sakinlerine geleneksel Osmanlı Macunu, halkalı şeker ve şerbet ikramı da yapılıyor.

Resim önizlemesi