YEREL
Giriş Tarihi : 19-04-2022 09:59   Güncelleme : 19-04-2022 10:18

Akşehir Geri Dönüşüme Sahip Çıkıyor

Akşehir Belediyesi tarafından daha temiz çevre ve ülke ekonomisine katkı sağlamak amacıyla başlatılan ATMA TIKLA Projesi Ülke ekonomisine katkı sağlamaya ve hediyeler dağıtmaya devam ediyor.

Akşehir Geri Dönüşüme Sahip Çıkıyor

Projenin daha geniş kitleler tarafından duyulması ve katılımın daha fazla olması için Akşehir Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından ev ve işyerlerine projeyi tanıtan broşürler dağıtılıyor.

 

Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya “Değerli hemşehrilerimizin projeye daha çok katkı sağlamalarını ve ortak olmalarını sağlamak amacıyla projemizi tanıtan ve bilgilendirmeler yapan el broşürlerimizi dağıtmaya devam ediyoruz. Hemşehrilerimiz evlerindeki atıkları çöpe atmayıp uygulama üzerinden bildirim yaptıklarında Belediye ekiplerimiz gelip atıkları alıyor ve bunun karşılığında puanlar kazanıyorlar. Bu toplanan puanlar sayesinde de hediyeler kazanabiliyorlar” dedi.

Projenin başlatıldığı günden bu yana toplanan geri dönüşüm atıkları verilerini de paylaşan Başkan Akkaya “Projeyi hayata geçirdiğimiz günden itibaren yaklaşık 6 aylık bir süreçte Temizlik İşleri Müdürlüğü’müzden aldığımız verilere göre; 2 bin 565 Kg kağıt,110 Kg pil, bin 145 Kg plastik,505 Kg atık ilaç, bin 465 Kg cam, 255 Kg metal, 283 Kg ahşap,430 Kg tekstil atık ve 145 Litre atık yağ toplanmış olup hem çevreye hem de ülke ekonomisine katkı sağlanmıştır. Değeri hemşehrilerimizi de verdiğimiz hediyelerimizle mutlu etmiş olup, çevre dostu bir belediyecilik anlayışıyla tüm çalışmalarımıza devam etmekteyiz” ifadelerini kullandı.