İLÇELER
Giriş Tarihi : 14-04-2022 15:09   Güncelleme : 14-04-2022 16:30

Başkan Konak Şehit Aileleri İle İftar Yemeğinde Buluştu

Konya’nın Yunak İlçesinde belediye tarafından şehit ve gazi ailelerine iftar yemeği düzenlendi.

Başkan  Konak Şehit Aileleri İle İftar Yemeğinde Buluştu

Yunak Kaymakamı Murat Karahan ve Yunak Belediye Başkanı Ali Konak , iftar programında şehit ve gazi aileleriyle buluştu. Borsa İstanbul Yatılı Bölge Okulu'nda düzenlenen iftar programında şehit ve gazi aileleri ile bir araya gelen Kaymakam Karahan ile Başkan Konak , Ramazan Ayı’nın bereketini paylaşmanın mutluluğunu yaşadı. İftar programında şehit aileleri ve gaziler ile tek tek ilgilenen Başkan Konak , iftar yemeği vesilesi ile şehit aileleri ve gaziler ile birlikte olmaktan onur duyduğunu söyledi. Şehitlerin emaneti olan aileleri ve yakınlarına sahip çıkmanın en önemli görevleri olduğunu ifade eden Başkan Konak , “Şehitlerimize, gazilerimize ve bu vatan uğruna canını ortaya koyan tüm insanlarımıza vefa borcumuzu , birliğimizi, beraberliğimizi sağlamlaştırarak, bu ülkeye sahip çıkarak ve bu ülkeyi aydınlık yarınlara taşıyarak ödeyebiliriz. Tüm şehit ve gazilerimizin aziz hatıralarını daima şükranla yâd ediyoruz. Allah birlik ve beraberliğimizi daim etsin” diye konuştu.

 

Resim önizlemesi

Yunak kaymakamı Murat Karahan , ‘’Sizler en değerli varlıklarınızı, eşinizi, oğlunuzu, kardeşinizi, babanızı bu vatan için şehit verdiniz. Bunun dünyada herhangi bir karşılığı olamaz. Bundan daha kıymetli bundan daha büyük bir fedakârlık yoktur. Onların bu kahramanlıkları ve fedakârlıkları bizim varlık sebebimizdir. Bizler, sizler için ne yaparsak yapalım sizlerin hakkını hiçbir şekilde ödeyemeyiz. Sizlere olan minnet borcumuzu anlatmada ne söylesek azdır. Sizler bizim başımızın tacısınız ve hepinizin başımızın üstünde yeri var. Şehitlerimizin emaneti olan sizlere ve gazilerimize sahip çıkabilmek bizim için en kutsal görevdir.’’ ifade etti

Resim önizlemesi

 

Programa Yunak Kaymakamı Murat Karahan , Yunak Belediye Başkanı Ali Konak , Başkan Yardımcısı Hacı Erşan , Yunak Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Bekir Coşkun , daire ve kurum amirleri ile birlikte şehir ve gazi aileleri katıldı.

Resim önizlemesi