SANAT
Giriş Tarihi : 08-03-2022 15:17   Güncelleme : 08-03-2022 15:39

SÜ’de Özel Öğrenciler İçin Tiyatro Oyunu Düzenlendi

Selçuk Üniversitesi Dilek Sabancı Devlet Konservatuvarı tarafından özel öğrenciler için tiyatro oyunu sahnelendi. “Fırfır ile Gırgır” adlı oyunda çocuklar, hijyenin önemini eğlenerek öğrenme imkanı buldu. Selçuk Üniversitesi Dilek Sabancı Devlet Konservatuvarı, Yuvam Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezindeki özel öğrenciler için “Fırfır ile Gırgır” adlı tiyatro oyunu düzenledi.

SÜ’de Özel Öğrenciler İçin Tiyatro Oyunu Düzenlendi

“ÖZEL ÖĞRENCİLERİN DE SANATA İHTİYACI VAR”

Selçuk Üniversitesi Dilek Sabancı Devlet Konservatuvarı Müdür Yardımcısı Öğr. Gör. Dr. Nuran Ayaz, “Dilek Sabancı Devlet Konservatuvarı olarak sosyal sorumluluk projesi kapsamında belirli periyotlarda kendi öğrencilerimizle özel öğrenci statüsündeki öğrencileri buluşturuyoruz. Tiyatral ya da müziksel etkinlikler yapabiliyoruz. Bugün de hijyen eğitimini anlatan “Fırfır ile Gırgır” adlı çocuk oyununu, Yuvam Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi ile buluşturmak istedik. Öğrencilerimizin sahnede yetişmesi açısından da çok önemli olan bu tarz etkinlikleri, 15 günlük ya da aylık periyotlarda düzenliyoruz. Özel öğrencilerin de sanata ihtiyacı var. Onların dışarı çıkması için bizlerin elimizi taşın altına koymamız lazım.” dedi.

 

“ÖNCELİKLİ AMACIMIZ, ÖĞRENCİLERİMİZİN SOSYAL BECERİLERİNİ GELİŞTİRMEK”

Yuvam Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürü Nesibe Öztaş da “Özel eğitimde öncelikli amacımız, öğrencilerimizin sosyal becerilerini geliştirmek. Bunun için en önemli etkenlerden biri de onların sosyal ortamlara katılmaları. Selçuk Üniversitesi Dilek Sabancı Devlet Konservatuvarının bizlere böyle bir fırsat sunması çok önemli. İlk kez tiyatro izleyen öğrenci ve ailelerimiz var. Bu tarz etkinlikler, ifade edici dil becerileri, görsel ve işitsel algının gelişmesi noktasında da çok büyük katkı sağlıyor.” şeklinde konuştu.