GÜNCEL
Giriş Tarihi : 21-01-2022 19:28   Güncelleme : 21-01-2022 19:28

Sobe Vakfı, Ahmet Çalık’ın İsmini Yaşatacak

Selçuklu Otizmli Bireyler Eğitim (SOBE) Vakfı, Ahmet ÇALIK adını yaşatmak için yeni bir burs fonu açtı. SOBE Vakfı, Ahmet Çalık’ın adına oluşturduğu burs fonu ile her yıl maddi imkanı yetersiz 6 otizmli çocuğun eğitimine destek olmayı amaçlıyor.

Sobe Vakfı, Ahmet Çalık’ın İsmini Yaşatacak

Konyaspor’un sevilen oyuncusu Ahmet ÇALIK’ı kaybetmenin derin acısını yaşadıklarını belirten SOBE Vakfı Başkanı Mustafa AK, “Vakfın kurucuları, çalışanları, arkadaşları, dostları ve sevenleri olarak Ahmet ÇALIK’ı sevgi, saygı ve rahmetle anıyoruz. Ailesinin de izni ve isteği ile oluşturduğumuz Ahmet ÇALIK Burs Fonu’yla onun adını yaşatacak ve 6 otizmli çocuğumuzun daha eğitimine destek olacağız.” dedi.

Resim önizlemesi

Ahmet Çalık Burs Fonu kapsamında gelen tüm bağışların takibinin titizlikle yapılacağını belirten SOBE Vakfı Başkanı Mustafa AK, “Burs fonunu destekleyen tüm bağışçılara ve Ahmet ÇALIK’ın ailesine özel bilgilendirme yapacağız. Burs fonunun devamlılığını sağlamak ve Ahmet ÇALIK’ın adını yaşatmak için de her eğitim dönemi çağrımızı tekrarlanacak ve fon kapsamında eğitim alan çocuklarımıza umut olacağız. Ahmet ÇALIK sevenlerinin bu kıymetli çağrıya kayıtsız kalmayacağını düşünüyor, herkesi bu kıymetli fona desteğe davet ediyorum.” dedi.