SİYASET
Giriş Tarihi : 18-01-2022 16:03   Güncelleme : 18-01-2022 16:03

Gelecek Partisi’nden Erdoğan’a asgari ücret ve emekli maaşı tepkisi

Gelecek Partisi Sözcüsü Serkan Özcan, partisinin gündeme ilişkin görüş ve önerilerini paylaşmak için kameralar karşısına geçti. Sert sözlerle Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati ile Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı eleştiren Özcan’ın gündeminde ekonomi vardı

Gelecek Partisi’nden Erdoğan’a asgari ücret ve emekli maaşı tepkisi

Sıra zamları açıklamaya geldiğinde sırra kadem bastılar

İktidar yetkilileri tarafından açıklanan asgari ücret zammının, sıra doğal gaz ve elektrik zamlarını açıklamaya geldiğinde ‘sırra kadem’ bastıklarını ifade eden Serkan Özcan, “Yılbaşı gecesinde yapılan fahiş zamların ardından, ertesi günün sabahı çıkıp “İhracat rekorları”ndan bahseden bu zihniyetle ve trolleriyle mücadele hiç de kolay değil. Sizin, bizim, hepimizin işi gerçekten çok zor. Bir yandan enflasyon canavarıyla, hayat pahalılığıyla mücadele ederken, bir yandan da trollerin büyücülüğüne karşı direniyoruz” dedi.

Özcan, şunları kaydetti:

“Asgari ücrete rekor enflasyon nedeniyle yaptıkları zammı, davulla zurnayla açıklayan iktidar mahfilleri, sıra, fahiş doğalgaz ve elektrik zamlarına gelince adeta sırra kadem bastılar. Zamları ya EPDK ve BOTAŞ’ın başındaki atanmışlar ya da iktidar televizyonlarındaki troller açıklıyor. Neymiş? Enerji, doğalgaz, akaryakıt, kömür fiyatları dünyada da kat be kat artmış ama hükümet bunları vatandaşa yansıtmamak için çok direnmiş.”