S.T.K.
Giriş Tarihi : 18-01-2022 12:45   Güncelleme : 18-01-2022 12:45

İYİ Partiden, Eğitim-İş’e ziyaret

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Muğla Milletvekili Prof. Dr. Metin Ergun, Genel İdare Kurulu Üyesi Halil Aydoğdu ve Celal Karapınar, İYİ Parti Konya İl Sekreteri Abdurrahman Kara ve il ve ilçe yöneticileri Eğitim-İş Konya Şube Başkanı Özgür Ulaş Yiğit ve yönetim kurulu üyelerini ziyaret ederek, yaşadıkları sorunlar hakkında bilgi aldılar.

İYİ Partiden, Eğitim-İş’e ziyaret

İyi Partinin ziyaretinden memnun olduklarını belirten Eğitim-İş Konya Şube Başkanı Özgür Ulaş Yiğit, “Eğitimde çok eksiğimiz var. Okulların eksiklikleri ve binaları yapılabilir. Birçok sorun samimi olununca çözülür. Ancak endişemiz gençlerimizin umutsuzluğa düşmesidir. Çünkü gençler de çalışsam da, üniversiteye gitsem de iş bulamam endişesi ve umutsuzluğu giderek yükseliyor. Bu umutsuzluktan gençlerimizi kurtarmalıyız. Zorlu bir süreçteyiz. Cumhuriyetin eğitim anlayışından ve liyakatli yönetim anlayışından uzaklaşılıyor. Beklentimiz eğitimin sorunlarından kurtarılması ve meslektaşlarımızın hak ettiği bir ücrete kavuşmasıdır. Ziyaretinizden ve bizlerin sorunlarıyla ilgilenmenizden dolayı sizlere teşekkür ediyoruz” dedi.

 

Resim önizlemesi

Eğitim Cumhuriyetimizin en önemli devrimidir

Ziyarette İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Muğla Milletvekili Prof. Dr. Metin Ergun Cumhuriyetin en önemli devriminin eğitim devrimi olduğunun üzerinde durarak, “İYİ Parti olarak Türkiye genelinde esnaflarımızı, STK’ları ve vatandaşlarımızı ziyaret ediyoruz. Bu anlamda sizi de ziyaret ederek, sorunlarınız hakkında bilgi almak istedik. Cumhuriyetimizin en önemli devremi eğitimdir. Fikri ve vicdanı hür nesiller yetiştirmeyi hedefleyen ve her kesimin eğitimden yararlandığı bir eğitim sistemidir. Salgınla birlikte beslenemeyen nesiller görmeye başladık. Eğitimin temel niteliği de bozuldu. 2018’de itibaren uygulanan Partili Cumhurbaşkanlığı sistemiyle her şey bozuldu. Şeffaflıkta ve demokrasi de geriye gidiş başladı. Bu durumdan eğitimde olumsuz olarak etkilendi. Ülkemizi Partili Cumhurbaşkanlığı sisteminden uzaklaştırmalıyız. Güçlendirmiş Parlamenter sistemini geri getirerek, demokrasimizi güçlendirmeliyiz. Bunun yanında adaletin bağımsız ve herkesin güvendiği bir yapıya kavuşturmalıyız. Ekonomiyi güçlendirmeliyiz. Gelecek seçimde halkamız iktidara gereken dersi verecektir. Buna inanıyoruz. Bizleri kabul ettiğiniz için sizlere teşekkür ederken, sorunlarınızın takipçisi olmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Resim önizlemesi