GÜNCEL
Giriş Tarihi : 18-01-2022 12:40   Güncelleme : 18-01-2022 12:40

CHP KGC’yi, ziyaret etti

Konya Gazeteciler Cemiyeti(KGC) Başkanı Sefa Özdemir ve yönetim kurulunu ziyaret eden CHP Konya İl Başkanı Barış Bektaş beraberinde yönetim kurulu üyeleri ile gazetecilerin çalışan gazeteciler gününü kutlayarak, basının ve basın çalışanlarının özgür ortamda görevlerini yerine getirmelerin sağlanması gerektiğini söyledi.

CHP KGC’yi,   ziyaret etti

Ziyarette CHP heyetine basının sorunlarına anlatan KGC Başkanı Sefa Özdemir, “Partinizin yerel basının sorunlarının çözümü noktasında yaptığı katılarından dolayı sizlere teşekkür ediyoruz. Basının ekonomik sorunu giderek artıyor. Kâğıt başta olmak üzere bütün girdiler yükseliyor. Sorunların çözümü ve ayakta kalmak için gayret ediyoruz. Basının sorunlarının çözüm yeri TBBM’ sinden başka bir yerde de çözülmeyecektir. Umarız yaşadığımız bütün sorunlar burada çözülür. Sizlerden de bu konuda destek bekliyoruz” dedi.

Basın ve çalışanları görevini özgür bir ortamda yerine getirmelidir

CHP Konya İl Başkanı Barış Bektaş her zaman basının görevini özgür bir ortamda yerine getirmelerini savunduklarını belirterek, “Sosyal demokrat bir partinin il başkanı olarak basının ve basın çalışanlarının sorununu günümüzün stratejik sektörlerinden olan tarımın sorunlarıyla bir olarak görüyoruz. Tarımdan farklı değildir. Basın ve çalışanları kamu görevi yapıyorlar. Bölgenin sorunlarını topluma anlatan bir görevi yerine getiriyorlar. İcra iflas ilanlarının basına daha yeterli verilmesiyle ekonomik anlamda bir destek sağlanabilir. Tercih basına doğru olmalıdır. Basın ülkemizin can damarı ve demokrasimizin gelişmesinde en önemli bir görevi yerine getiriyorsa, basın ve basın çalışanlarının özgür bir ortamda görevlerini yerine getirmeleri sağlanmalı ve ekonomik sorunları da çözüme kavuşturulmalıdır. Partimiz CHP olarak her zaman basının ve basın çalışanlarının yanında olmaya devam edeceğiz. Bizleri kabul ettiğiniz içinde sizlere teşekkür ediyoruz” diye konuştu.