YEREL
Giriş Tarihi : 13-01-2022 14:07   Güncelleme : 13-01-2022 14:07

Başkan Pekyatırmacı Münazara Yarışmasını İzledi

• Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, Liseler arası münazara yarışmasının finaline katıldı. Başkan Pekyatırmacı, finalde ilçe şampiyonu olan Selçuklu Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin hediyelerini vererek öğrencileri tebrik etti

Başkan Pekyatırmacı Münazara Yarışmasını İzledi

Liseler arası münazara yarışması finali Selçuklu Belediyesi Sosyal Tesisi’nde yapıldı. Finalde Selçuklu Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Osman Nuri Hekimoğlu Anadolu Lisesi kıyasıya yarıştı. Final münazarasını Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, Selçuklu İlçe Milli Eğitim Müdürü Turan Kayacılar ve öğretmenlerle birlikte takip etti. Öğrencilerin uzaktan eğitim ve yüz yüze eğitimi tartıştığı münazara sonucunda jüri üyeleri Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinin münazarayı kazandığını açıkladı

 

Resim önizlemesi

Yarışma sonunda öğrencilere ödüllerini Selçuklu İlçe Milli Eğitim Müdürü Turan Kayacılar ve Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı verdi. Başkan Pekyatırmacı Selçuklu’yu il finallerinde temsil edecek Selçuklu Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerine de başarılar diledi.

Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı; “Her iki okulumuz da üstün performans sergiledi”

Münazara finalinde yarışan her iki okulu da tebrik eden Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, “Her iki okulumuzda burada karşılıklı olarak keyifli bir münazara yaptılar. Tabi ki 5 münazaradan sonra bu aşamaya gelmiş olmak, burada finalde birlikte mücadele etmek önemli. O yüzden benim gözümde her iki okulumuzda birinci. Her iki okulumuzu da sergiledikleri üstün performans nedeniyle tebrik ediyorum. Birinci olan okulumuz il müsabakalarında ilçemizi temsil edecek. Onlara ilçemizi temsil ederken de başarılar diliyorum. İnşallah önümüzdeki süreçte de güzel başarıları elde edersiniz” dedi.

Resim önizlemesi

 

Selçuklu İlçe Milli Eğitim Müdürü Turan Kayacılar; “Münazaralar centilmenlik örneğidir”

Sözlerine iki okulu temsil eden öğrencileri tebrik ederek başlayan Selçuklu ilçe Milli Eğitim Müdürü Turan Kayacılar, “Gerçekten keyif alarak izlediğimiz, dolu dolu ve aynı zamanda istifade ettiğimiz bir müsabaka oldu. Arkadaşlarımız buraya gelebilmek için bir çok aşamadan geçtiler. Toplumun karşısında konuşmak zordur. Birikim, özgüven, bilgi ve deneyim ister. Her iki okulumuzun öğrencileri centilmenlik örneği gösterdiler. Ben bu organizasyonunu düzenlemesinde katkı sunan Büyükşehir Belediyemize ve eğitimle ilgili bir çok konuda önemli işlere imza attığımız Selçuklu Belediye Başkanı Sayın Ahmet Pekyatırmacı’ya teşekkür ediyor, öğrencilerimizi tekrar tebrik ediyorum.” şeklinde konuştu.

Resim önizlemesi

 

Münazarada Selçuklu şampiyonu olan Selçuklu Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ilçe şampiyonu olan takımların yer aldığı il finallerinde mücadele edecek.