GÜNCEL
Giriş Tarihi : 13-01-2022 12:15   Güncelleme : 13-01-2022 12:15

Konya Sanayi Çalışanları Bu Tiyatroda Buluşuyor

Çalışma ortamında dikkat edilmesi yaşamsal öneme sahip güvenlik önlemleri, Konya Organize Sanayi Bölgesi çalışanlarına bu kez tiyatro yoluyla anlatılacak.

Konya Sanayi Çalışanları Bu Tiyatroda Buluşuyor

İş sağlığı ve güvenliği bilincini geliştirmeyi amaçlayan “İş Sağlığı ve Güvenliği Tiyatral Eğitimleri” projesi Konya’da başlıyor.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Konya Sanayi Odası, Konya Organize Sanayi Bölgesi, Mevlana Kalkınma Ajansı ve ANSET Academy iş birliğiyle hayata geçirilen proje, 10-14 Ocak tarihleri arasında Konya Organize Sanayi Bölgesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilecek.

Projeyle, sanayi ortamında çalışan her bireye tiyatro yoluyla ulaşmak ve iş yerlerinde alınacak önlemlerle ilgili işvereninden fabrika işçisine kadar güvenli çalışma farkındalığın kazandırılması amaçlanıyor.

İLK GÖSTERİM ENDÜSTRİ MESLEK LİSESİ ÖĞRENCİLERİNE

Beş gün boyunca, günde iki kez sahnelecek tiyatro oyununda, iş kazalarına neden olan ihmaller, alınması gereken önlemler usta tiyatro oyuncular tarafından sahneye taşınacak. İş Güvenliği Uzmanı Yetişkin Eğitmeni Elvan Siyah da eğitici bilgilendirmelerde bulunacak. Tüm sanayi çalışanlarının davetli olduğu tiyatro oyununun ilk gösterimi Konya Endüstri Meslek Lisesi öğrencilerine yapılacak.

İŞ VEREN VE YÖNETİCİLER DE EĞİTİME DAHİL EDİLDİ

Proje kapsamında ayrıca Konya OSB’sindeki firmaların iş veren ve yöneticilere yönelik olarak bir dizi eğitim düzenlenecek. Eğitimlerde fabrika ortamlarında alınacak gerekli önlemler aktarılacak. Proje boyunca hergün saat 16.00’da Yöneticilere Yönelik İş Sağlığı ve Güvenliği farkındalık eğitimi Yetişkin Eğitmeni Elvan Siyah tarafından verilecek.

ÖLÇME DEĞERLENDİRME TESTLERİ YAPILACAK

Projede, eğitim öncesi ve sonrası yapılacak ölçme değerlendirme testleriyle katılımcıların öğrenme düzeyinin saptanması hedefleniyor.

Konya sanayisinde faaliyet gösteren firma temsilci ve çalışanlarının davetli olduğu tiyatro oyunumuzda sizi de aramızda görmekten mutluluk duyarız.

TARİH: 10 Ocak - 14 Ocak 2022

YER: Konya Organize Sanayi Bölgesi Konferans Salonu

ETKİNLİK PROGRAMI

*5 gün boyunca günde iki gösterim

İlk gösterim: saat 10.30 - 11.30

İkinci gösterim: saat 13.30 - 15.00