GÜNCEL
Giriş Tarihi : 10-01-2022 13:52   Güncelleme : 10-01-2022 14:15

Genelbaşkan Erkoyuncu ;"Konya Şeker'in borcu var ama ödenmeyecek gibi değil"

PANKOBİRLİK Genel Başkanı Ramazan Erkoyuncu, “Evet, bayağı borcumuz var ancak ödenmeyecek gibi de değil. Vehamet tablosu yok. Baştaki umutsuzluk şuan kimsede yok” dedi

Genelbaşkan Erkoyuncu ;

PANKOBİRLİK  Genel Başkanı  Başkanı,  Ramazan Erkoyuncu, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla basın mensuplarıyla bir araya geldi. Şeker Fabrikası amfisinde gerçekleştirilen toplantıda Erkoyuncu, “Evet biliyoruz ki gazetecilik çok zor bir meslek. Savaşta da barışta da hep en ön safta yer alıyorsunuz. Doğruyu ve tarafsızı ulaştırmak için çaba sarf ediyorsunuz. Sizleri canı gönülden kutluyorum” dedi.

ENERJİ TESİSLERİNİ ÖLDÜM FİYATINA SATAMAYIZ

Anadolu Birlik Holding'in Türkiye'nin en büyük şirketleri arasında yer aldığına dikkat çeken Erkoyuncu, “Devletimizle elektrik anlaşması yaptık ve devletimize çok cüzi miktardan elektrik satışı yaptık. Maliyetler artsa bile ucuz elektrik vermeye devam ettik” dedi. Enerji sektörüne girdikten sonra makasın tersine döndüğünü, döviz kurunun yükseldiğini ifade eden Erkoyuncu, “Enerji sektörüne girişimiz bize 1 milyar 670 milyon dolara mal oldu. Bizim enerjideki derdimiz enerji tesislerini satmak ve işten çıkmak. Bu iki tesisimizi öldüm fiyatına satamayız” şeklinde konuştu.

Kurumun işleyişinden de bahseden PANKOBİRLİK Başkanı Ramazan Erkoyuncu, şunları kaydetti: “Göreve geleli iki buçuk ay oldu. İlk geldiğimizde korktuğumuz o havanın bugün olmadığını gördük. Kuruma baktık, muhatapları ile görüştük ve bugün kendimize ve kurumumuza güvenimiz daha çok geldi. Bayağı bir borcumuz var ama ödenmeyecek gibi değil. Durum öyle dile getirildiği gibi vehametli değil. Sayın Cumhurbaşkanımıza da durumu ilettim. Kendisiyle 50 dakikalık bir görüşme yaptık. Tekrar söylüyorum, sorunlarımız çözülemeyecek sorun değil. Baştaki umutsuzluk şuan kimsede yok.”

TORKU'NUN PAZAR PAYINI ARTIRACAĞIZ

“Bütün dünyada olduğu gibi ülkemizde de gıdaya büyük bir rağbet var” diyen Erkoyuncu, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Tarımda ve gıdada önümüz açık. Biz, büyük bir kurumuz. Kurumumuzu daha da büyüteceğiz. TORKU, çok büyük bir marka. Adını duyurma noktasında eksiklikler var, daha da çabalayacağız. Çok büyük bir pazar payına sahip değiliz. Kurumumuzun pazar payını artıracağız. Hedefimiz gıda alanında çok daha iyi noktalara gelmek. Önceki gün Çumra'da çiftçilerimiz ile bir araya geldik. Onların istek, talep ve şikayetlerini dinledik. Bizim üretimi artırmamız için çiftçiyi de teşvik etmemiz gerekir. Şubat ayında inşallah çiftçimizin pancar parasını vereceğiz. 40 yıllık pancar ekicisiyim. İlk defa pancar avansı erken açıklandı. Çok şükür.”

KONYA ŞEKER TAŞINACAK

10 Ocak Dünya Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla düzenlenen basın toplantısında PANKOBİRLİK Genel Başkanı   Ramazan Erkoyuncu, “Evet, fabrika taşınacak. Altınekin-Cihanbeyli arasına taşınacak. Mevcut alanda bir kampanya dönemini daha geçireceğiz” dedi.