GÜNCEL
Giriş Tarihi : 09-01-2022 13:17   Güncelleme : 09-01-2022 13:17

Başkan Pekyatırmacı Çalışan Gazeteciler Günü’nü Kutladı

• Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, 10 Ocak “Çalışan Gazeteciler Günü” nedeniyle mesaj yayınladı. Başkan Pekyatırmacı mesajında Konya basınının etik kurallara uygun gazetecilik yaptığını ifade etti.

Başkan Pekyatırmacı Çalışan Gazeteciler Günü’nü Kutladı

Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı yayınladığı mesajla 10 Ocak Çalışan Gazeteciler gününü kutladı. Başkan Pekyatırmacı, mesajında ; “Gazetecilik mesleği, toplumsal bilinci arttırmak, güçlendirmek ve kamu yararını her zaman ön planda tutmak açısından önemli bir yere sahip. Bu anlamlı vazifeyi icra eden ve gece gündüz demeden özverili bir şekilde çalışan tüm basın mensuplarımızın ortaya koydukları gayret ve özverili çalışmaları takdir ediyorum. Medyanın sürdürdüğü yayın politikasının ülkemizin birlik ve beraberliğine katkı sağlaması, kişi hak ve özgürlüklerine saygı göstermesi, eleştirilerinde yapıcı bir tutum sergilemesi de büyük önem arz ediyor.” dedi.

Mesajında Konya basınının kadim bir geçmişe sahip olarak, etik kurallara uygun yayınlarıyla örnek olduğunu ifade eden Başkan Pekyatırmacı: “Kamuoyunun haber alma hakkı gibi önemli bir görevi yerine getiren basın aynı zamanda belediye hizmetlerinin kamuoyu ile paylaşılmasında önemli bir işlev görüyor. Biz basını "ortak akıl" ile yönetim tarzımızın bir parçası olarak görüyoruz. Bu konuda yapıcı eleştirileri dikkate alıyoruz. Bu vesile ile tarafsız ve ilkeli gazetecilik görevini yürüten başta yerelde çalışan gazeteler olmak üzere tüm gazetecilerimizin gününü en içten dileklerimle kutluyor, görevlerinde kolaylıklar diliyorum.” şeklinde konuştu.