YEREL
Giriş Tarihi : 29-12-2021 11:25   Güncelleme : 29-12-2021 11:25

NEÜ’nün Yıldızları, “Akademi Ödülleri Gecesi”nde Parladı

Necmettin Erbakan Üniversitesi (NEÜ), bünyesinde görev yapan başarılı akademisyenleri ödüllendirmek ve teşvik etmek amacıyla “Necmettin Erbakan Üniversitesi Akademi Ödülleri” programı düzenledi. Etkinlikte, NEVA Teşvik Ödülleri, NEÜ’nün Yıldızları ve NEÜ’nün Genç Yıldızları kategorilerinde başarılı olan akademisyenlere plaket ve ödülleri verilirken, son üç yılda profesörlük unvanı alan akademisyenlere beratları takdim edildi.

NEÜ’nün Yıldızları, “Akademi Ödülleri Gecesi”nde Parladı

NEÜ Ahmet Keleşoğlu Yerleşkesi, Nezahat Keleşoğlu Konferans Salonu’nda gerçekleşen programa Konya Valisi Vahdettin Özkan, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Leyla Şahin Usta, AK Parti Konya Milletvekilleri Prof. Dr. Hacı Ahmet Özdemir ve Ahmet Sorgun, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, NEÜ Rektörü Prof. Dr. Cem Zorlu, Konya Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Babür Özçelik, Konya Gıda ve Tarım Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cumhur Çökmüş, AK Parti Konya İl Başkanı Hasan Angı, Konya Ovası Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanı​ Mahmut Sami Şahin, Necmettin Erbakan Üniversitesi yöneticileri, akademisyenler ve davetliler katıldı.

Etkinlikte ilk olarak konuşan NEÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Muhiddin Okumuşlar, üniversite olarak bilimsel çalışmalar için gereken zemini hazırladıklarını ve akademisyenlerin de yoğun çaba göstererek birbirinden değerli bilimsel çalışmalar ortaya koyduklarını ifade etti.

Resim önizlemesi

 

İnsanlık için yüksek katma değer üreten, parmakla gösterilir bir üniversite olmayı hayal ettiklerini belirten NEÜ Rektörü Prof. Dr. Cem Zorlu, “İsmini taşımaktan onur duyduğumuz merhum Necmettin Erbakan’ın vizyonerliğine yakışır bir şekilde; önce ülkemizde, sonra dünyada marka değeri yüksek, yenilikçi ve dinamik bir devlet üniversitesi haline gelmeyi hayal ettik. Necmettin Erbakan Üniversitesi’nin mensubu olmaktan onur duyan personel, Necmettin Erbakan Üniversitesi’nin mensubu olmaktan onur duyan öğrenci, Necmettin Erbakan Üniversitesi’nin mensubu olmaktan onur duyan, armasını göğsünde gururla taşıyan mezun, Necmettin Erbakan Üniversitesi ile iş birliği yapmaktan memnun ve mutlu kuruluşlar… Tüm paydaşlarımıza, Necmettin Erbakan Üniversitesinin paydaşı olma ayrıcalığını yaşatma ideali ile yürüdük. Büyük bölümü pandeminin gölgesinde geçmiş olsa da son üç yılda Necmettin Erbakan Üniversitesi adına büyük bir yol kat ettiğimizi düşünüyorum. Bugün ulaştığımız nokta, yani gerçeklerimiz, bunun en somut göstergesidir” dedi.

Resim önizlemesi

 

“Çalışmalarımızı, Bilim Yarışında Daima Müstesna Bir Konuma Sahip Olma Gayesi İle Yürütüyoruz”

Göreve geldikleri andan itibaren Türkiye ve dünyadaki en iyi örnekleri inceleyerek bir eylem planı oluşturduklarını kaydeden Rektör Zorlu, “Ortak aklı hâkim kılan, performansı önceleyen bir yönetim anlayışıyla hareket ettik. Potansiyelimizi açığa çıkaran karar ve uygulamalarımızla ön açtık. Oluşturduğumuz eylem planının en önemli sacayaklarından biri de şüphesiz akademik performans konusu idi. Bu kulvarda, üniversitemizi üst sıralara çıkaracak çalışmalar yürüttük. Bilim yarışında daima önde, daima müstesna bir konuma sahip olma gayesi ile yürüttüğümüz çalışmaların, meyvesini veriyor olmasından ziyadesi ile memnuniyet duyuyorum. Salonumuzdaki değerli hocalarımız başta olmak üzere, ülkemizin bilimsel gelişimine katkı sunan tüm hocalarımıza ayrı ayrı teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Resim önizlemesi

 

“Marifet İltifata Tâbidir, Ödül Kazanan Tüm Hocalarımızı Gönülden Kutluyorum”

“Academy Awards töreniyle akademisyenlerimizi teşvik ederken esasında bir rekabet iklimi, bir başarı kültürü de oluşturmuş oluyoruz” diyen Rektör Prof. Dr. Cem Zorlu, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bu iklim ve kültüre katkılarından dolayı Necmettin Erbakan Üniversitesi Geliştirme Vakfı NEVA’nın Mütevelli heyetine hassaten teşekkür ediyorum. Geleceğimizi inşa edecek insan sermayesine maddi manevi destek olacak güçlü bir sivil toplum hedefiyle kurulan Vakfımız, bu manada üniversitemizin akademik gelişiminde ön açıcı bir misyonu yerine getiriyor. Marifet iltifata tabidir… Necmettin Erbakan University Academy Awards 2020 kapsamında ödül kazanan tüm hocalarımızı gönülden kutluyorum. Bilime ve Üniversitemizin akademik performansına en üst düzeyde sundukları katkılardan, üstün başarı ve gayretlerinden dolayı tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum”

 

Resim önizlemesi

“Konya, Geçmişte Olduğu Gibi Yine Eğitimin En Önemli Şehirlerinden Birisi”

Konya Büyükşehir Belediyesi olarak NEÜ ile paydaş kurum olmanın gururunu yaşayan kuruluşlardan biri olduklarının altını çizen Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, “Kapsül Teknoloji Platformu ve Sosyal İnovasyon Ajansı ile Türkiye’ye örnek olan işleri gerçekleştiriyoruz. Özellikle bu konuda çalışan hocalarımıza teşekkür ediyorum, gençlerimize yeni bir ufuk oluşturmak için birlikte çaba sarf ediyoruz. Konya, geçmişten beri bir ilim şehri. Bundan 800 yıl önce ecdadın yaptığı medreseler, hala bir nişane olarak ayaktalar ve her önünden geçişimizde ilmin bu topraklarda ne kadar köklü olduğunun göstergesi olarak önümüzde duruyorlar. Konya’mızda bulunan 5 üniversitemizle de çok önemli işler yapıyoruz. 130 bin öğrencisi ve akademisyenleriyle Konya yine eğitimin en önemli şehirlerinden birisi. Çok iyi düşünülmüş bu programın da yeni bir başlangıç olarak hayırlara vesile olmasını temenni ediyor, emeği geçenlere teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Resim önizlemesi

“Yerli Aşımız TURKOVAC, İnşallah Kısa Sürede Tüm İnsanlığın Şifa Kaynağı Olacak”

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Leyla Şahin Usta, ödül alan akademisyenleri tebrik ederek, törende merhum Başbakan Necmettin Erbakan'ın anılmadan geçilemeyeceğini kaydetti. Usta sözlerine şöyle devam etti: “Türkiye olarak kısa sürede kendi solunum