GÜNCEL
Giriş Tarihi : 29-12-2021 09:25   Güncelleme : 29-12-2021 09:25

Kocabaş Ailesinden Selçuklu Tıpa Anlamlı Yardım

Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Gastroenteroloji servisindeki 4 odanın restorasyonu, Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hüseyin Korkmaz öncülüğündeki hayırseverlerin desteğiyle yapıldı. Kullanımına başlanan odaların açılışına, Rektör Prof. Dr. Metin Aksoy da katıldı.

 Kocabaş  Ailesinden  Selçuklu Tıpa Anlamlı Yardım

Konya’nın yanı sıra bölge şehirlerden gelen hastalara da hizmet veren Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi, modern alt yapısıyla da dikkat çekiyor. Gastroenteroloji servisindeki 4 odanın restorasyonuna, İç Hastalıkları ABD Gastroenteroloji Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hüseyin Korkmaz öncülük etti, hayırseverler de destek verdi.

“AMACIMIZ, İNSANIMIZA EN İYİ ŞEKİLDE HİZMET ETMEK”

Açılış programında konuşan Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Aksoy, “Amacımız, insanımıza en iyi şekilde hizmet etmek. Şifa bulmak için hastanemize gelenlerin çok iyi imkanlarda tedavi görmesini istiyoruz. Gastroenteroloji servisine kazandırılan odaların yenilenmesine destek veren Prof. Dr. Hüseyin Korkmaz Hocamız ve hayırsever Kocabaş ailesine  teşekkür ediyorum. Genç hekimlerin ülkemize kazandırılmasında özveriyle çalışan Hüseyin Hocam gibi elini taşın altına koyan, memleket sevdalısı bilim insanlarını yetiştirmek çok önemli. Servisimize kazandırılan odaların hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

İç Hastalıkları ABD Gastroenteroloji Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hüseyin Korkmaz da “Rahmetli annem için hayalimdi. Bizlere cesaret veren başta Rektörümüz Prof. Dr. Metin Aksoy olmak üzere tüm yöneticilerimize hayır severlere çok teşekkür ediyorum.” diye konuştu. Konuşmaların ardından Rektör Prof. Dr. Metin Aksoy, katkılarından dolayı Prof. Dr. Hüseyin Korkmaz’a teşekkür belgesi takdim etti.

Ayşe – Ali Kocabaş adına Kocabaş ailesi tarafından yaptırıldı.