GÜNCEL
Giriş Tarihi : 25-12-2021 17:44   Güncelleme : 25-12-2021 17:44

Ünlü Piyanist Evgeny Grinko Konser Öncesi Otizmli Nisanur’la Özel Bir Prova Yaptı..

Selçuklu Otizmli Bireyler Eğitim (SOBE) Vakfı öğrencisi Nisanur, Evgeny Grinko ile birlikte piyano çaldı.

Ünlü Piyanist Evgeny Grinko Konser Öncesi Otizmli Nisanur’la Özel Bir Prova Yaptı..

Evgeny Grinko, Selçuklu Kongre Merkezi’nde vereceği konser öncesi provasını 8 yaşındaki otizmli Nisanur ile birlikte yaptı.

Resim önizlemesi

Nisanur’un ailesi, “Kızımız 18 aylıkken otizm spektrum bozukluğu tanısı aldı. 2018’den bu yana SOBE’de eğitim alan Nisanur’un aldığı eğitimler sayesinde problem ve takıntılı davranışlarında gözle görülür bir azalma oldu. SOBE’de eğitimcisinin piyanoya ilgisini fark edip yönlendirmesinin ardından bir yıldır piyano dersi aldırmaya başladık. Nisanur, piyanoyu çok seviyor. Piyanoya olan sevgisi ve ilgisi fazla olduğu için eğitimine bu yönde ağırlık vermek istiyoruz.” şeklinde konuştu.

Resim önizlemesi

SOBE Vakfı’nda eğitim gören öğrencilerde yaşanan ilerlemelerin her aşamasının çok önemli ve değerli olduğunu belirten SOBE Vakfı Başkanı Mustafa AK, “Bazı öğrencilerimizde ilk adımı atmak, ilk kelimeyi söylemek, bazen ilk göz temasını kurmak, okuma yazmayı öğrenmek, bazen de bir yemeği yemek gibi bizleri mutlu eden sayısız güzel gelişmeler olmaktadır. Öğrencilerimizin yeteneklerini fark etmek ve desteklemek de bizler için ayrıca önemlidir. Eğitimcilerimiz Nisanur’un piyanoya ilgisini fark ettikten sonra öğrencimizin Evgeny Grinko ile piyano çalarak vakit geçirmesi, çok güzel bir anı oldu. Öğrencilerimize ve hayatlarına dokunmamızı bekleyen daha birçok çocuğa en güzel hizmetleri sunabilmek için desteklerinizle çalışmaya devam edeceğiz.” dedi.

Resim önizlemesi