YEREL
Giriş Tarihi : 23-12-2021 16:44   Güncelleme : 23-12-2021 16:44

Selçuklu Belediyesi Mehmet Akif Ersoy’u Anacak

2021 yılının Mehmet Akif Ersoy ve İstiklal Marşı yılı olarak ilan edilmesi nedeniyle çeşitli etkinlikler gerçekleştiren Selçuklu Belediyesi, anma programı düzenleyecek. 27 Aralık’ta gerçekleştirilecek programda kitap okuma yarışmasının da ödülleri verilecek.

Selçuklu Belediyesi Mehmet Akif Ersoy’u Anacak

Selçuklu Belediyesi 2021 yılının Mehmet Akif Ersoy ve İstiklal Marşı yılı ilan edilmesi nedeniyle anma ve ödül töreni programı düzenleyecek. Yıl boyunca çeşitli etkinliklerle İstiklal Şairini yad eden Selçuklu Belediyesi anma programı ve kitap okuma yarışmasının ödül töreni ile programlarını noktalayacak. 27 Aralık tarihinde Selçuklu Kongre Merkezi’nde düzenlenecek programda Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen İstiklal Marşı okuma yarışmasında birinci olan öğrenci İstiklal Marşının 10 kıtasını okuyacak. Etkinlikte 20 Aralık’ta İstiklalden İstikbale 10 Kıta Tek ruh temasıyla yapılan kitap okuma yarışmasının da ödülleri kazananlara takdim edilecek.

Başkan Pekyatırmacı; “İstiklal şairine vefamızı yıl boyunca gösterdik”

İstiklal Marşının kabulünün 100. yılında farklı yarışmalar düzenlediklerini ifade eden Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, “Selçuklu Belediyesi olarak kültürel anlamda çalışmalarımıza devam ediyoruz. Bu anlamda bu yılı İstiklal Marşının Kabulünün 100. yılı olması yıl boyunca farklı yarışmalarla İstiklal Şairi Mehmet Akif Ersoy’a olan vefamızı gösterdik. Daha önce şiir, öykü, karikatür ve online kitap okuma yarışmaları düzenlemiştik. 27 Aralık’ta düzenleyeceğimiz programla da hem yad etme etkinliği gerçekleştireceğiz hem de bu yıl içerisinde ikinci kez düzenlediğimiz kitap okuma yarışmasının ödüllerini takdim edeceğiz. Yıl boyunca düzenlediğimiz yarışmalara katılan yarışmacılarımıza teşekkür ediyor, Allah bu millete inşallah bir kez daha İstiklal Marşı yazdırmaz diyorum.” şeklinde konuştu.