GÜNCEL
Giriş Tarihi : 21-12-2021 16:58   Güncelleme : 21-12-2021 16:58

TSE’den NEÜ’ye 8 Belgenin Takdimi Yapıldı

Türk Standartları Enstitüsü (TSE) Başkanı Adem Şahin, Necmettin Erbakan Üniversitesinin (NEÜ) almaya hak kazandığı 8 belgeyi, NEÜ Rektörü Prof. Dr. Cem Zorlu’ya düzenlenen törenle takdim etti.

TSE’den NEÜ’ye 8 Belgenin Takdimi Yapıldı

NEÜ Rektörlük Toplantı Salonunda gerçekleşen törene TSE Başkanı Adem Şahin, NEÜ Rektörü Prof. Dr. Cem Zorlu ve kurumların yöneticileri katıldı.

Resim önizlemesi

 

Törende konuşan NEÜ Rektörü Prof. Dr. Cem Zorlu, TSE’nin standart geliştirme konusunda Türkiye’nin çok köklü bir kurumu olduğunu belirterek, “TSE’nin her alanda takdire şayan çalışmaları mevcut. Biz de üniversite olarak değişik alanlarda kendilerinden sertifika alacağız inşallah. Bunun sayısını da artırmak temel hedefimiz. Üniversite olarak TSE ile birlikte çalışmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Bu sadece sertifika alma meselesi değil. Her sertifika, veriliş amacına göre bir kaliteyi ifade ediyor. Bu alanları genişleterek, çeşitlendirerek değişik alanlarda sertifika almayı üniversitemizin hedefleri arasına koyduk. Bu çalışmaları da birlikte sürdüreceğiz inşallah” dedi.

Resim önizlemesi

TSE Başkanı Prof. Dr. Adem Şahin ise, kurumun Kovid-19 salgını sürecinde; güvenli hizmet, okul ve kampüs gibi belgelendirme işlemleri yaptığının altını çizerek, Hijyen ve Sanitasyon Yönetim Sistemi'nin tüm bu çalışmaların çatısını oluşturduğunu kaydetti. Şahin sözlerine şu şekilde devam etti: “Bu TSE’nin pandemiden haberdar olmadığımız yıllarda yaptığı bir hazırlığın güzel bir meyvesi. Dolayısıyla bugün rektörlüğümüzü bu belgeyle de bir şekilde çalışmalarını taltif etmiş olacağız. NEÜ Meram Tıp Fakültesi Hastanesi ve Diş Hekimliği Fakültesi de aynı şekilde ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi, ISO 10002 Müşteri Memnuniyeti Yönetim Sistemi ve ISO 13811 Hijyen ve Sanitasyon Yönetim Sistemiyle 3 belgeyi birden aldı.”

NEÜ Meram Tıp Fakültesi ve Diş Hekimliği Fakültesi’nin almış olduğu belgelerin kendi sektörleri için çok önemli olduğunu vurgulayan Başkan Şahin, “Hastalarımıza, öğretim üyelerimize, idari çalışanlarımıza, öğrencilerimize ve onların ailelerine güven telkin edecek bir kalite altyapısını sunduğunuz için kurumum adına bu çalışmada emeği geçen başta Rektör Prof. Dr. Cem Zorlu olmak üzere herkese teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Tören, belgelerin TSE Başkanı Adem Şahin tarafından Rektör Prof. Dr. Cem Zorlu ve üniversite yöneticilerine verilmesiyle sona erdi.