GÜNCEL
Giriş Tarihi : 05-12-2021 17:43   Güncelleme : 05-12-2021 17:43

İrfan Vakti

İrfan Medeniyeti Araştırma ve Kültür Merkezi bu yıl Şeb-i Arûs haftasında on binlerce misafiri ağırlamayı bekliyor.

İrfan Vakti

Hazret-i Mevlâna’nın 748. Vuslat Yıldönümü Uluslararası Anma Törenlerinin heyecanı İRFA’da yaşanmaya devam edecek. Her gün saat 10.00, 11.00 ve 14.00’de “Sema Nedir Bilir Misin” programı ve saat 18.00’de Geleneksel Tekke Musiki Meşkleri’nin icra edildiği etkinlikleri katılımcılar ücretsiz olarak izleyebilecek.

Resim önizlemesi

Yoğun ilgi gören Atölye Etkinlikleri’nin yanısıra geniş kitap çeşidinin de yer aldığı kitap köşesinde seçkin yazarların eserleri kitap severler ile buluşacak. Derviş Çeyizi Sergisi, Sacit Açıkgözoğlu riyasetinde Sünbül Efendi Ebrihanesinde hazırlanan Ebru Sergisi, İRFA Atölye ve Hocalarının hazırladığı Şehnaz, Geleneksel Sanatlar Sergisi ziyaretçilere en güzel şekilde sunulacak.

Resim önizlemesi

Önceki Senelerde yoğun ilgi gören Meâlî-yi Semâ programına katılanlar ömürleri boyunca unutamayacakları bir mana seyahati yaşayacak. Semazenler ile beraber bu mana yolculuğunu her yaştan ve kesimden insanlar; anlayarak, tadarak Şeb-i Arûs mevsimini ruhlarında hissedecekler.

Resim önizlemesi

Kültür ve Turizm Bakanlığı Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü İstanbul Devlet Türk Müziği Araştırma ve Uygulama Topluluğu İrfan, Tasavvuf ve Meydan Meşkleri bölümü Postnişin M. Fatih Çıtlak’ın katılım ve anlatımıyla Meâlî-yi Semâ ile 13 - 17 Aralık tarihleri arasında her gün saat 18.00’de İrfan Medeniyeti Araştırma ve Kültür Merkezi’nde izleyicisi ile buluşacak.