GÜNCEL
Giriş Tarihi : 23-11-2021 20:31   Güncelleme : 23-11-2021 20:31

A.Barbaros Topaloğlu’dan Öğretmenler Günü Mesajı

Akşehir İlçe Milli Eğitim Müdürü A. Barbaros Topaloğlu 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısı ile kutlama mesajı yayımladı

 A.Barbaros Topaloğlu’dan  Öğretmenler Günü Mesajı

Topaloğlu mesajında

Büyük fedakârlık ve özveri ile geleceğimizin teminatı olan sevgili yavrularımızı yetiştiren, onlara vatan, millet ve bayrak sevgisini aşılayan, hak, adalet, sevgi ve saygı gibi yüce değerleri davranış haline dönüştüren öğretmenlerimize armağan edilen bu anlamlı günü idrak etmenin mutluluğunu yaşıyoruz.

Mustafa Kemal Atatürk'e Millet Mektepleri Başöğretmenliği unvanının verildiği 24 Kasım 1928 günü, 1981 yılından bu yana öğretmenler günü olarak kutlanmaktadır.

Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ‘Toplumun en büyük düşmanı cehalet, cehaletin düşmanı öğretmendir. Öğretmen geçmişin öğreticisi, geleceğin kurucusudur. Gelecek gençlerindir. Gençler de öğretmenlerin eseridir’ diyerek, öğretmenlik mesleğinin önemini en güzel şekilde ifade etmiştir.

Eminim ki hepiniz ne kadar ağır bir yükün emanetçileri olduğunuzun bilincindesiniz. Bu bilinçle çıktığınız yolda karşılaştığınız engeller sizi yıldırmasın. Özellikle de son dönemlerde içerisinde bulunduğumuz zor günlerde biliyorum göreviniz bazen yorucu, bazen de sıkıntılı; ancak o sıkıntıları da gülü okşarken elinize batabilecek dikenler olarak görünüz.

Ülkemizin fikir, kültür, sanat, bilim, siyaset alanında öne çıkan bütün değerlerinde bir çömlek ustasının testide bıraktığı iz gibi öğretmenlerimizden izler vardır. Nasıl ki Osman Gaziyi Şeyh Edebali, Fatih’i Akşemseddin yetiştirmiş ve çağ açıp çağ kapatmalarına vesile olmuşsa, şimdiki neslin yetişmesine ve geleceğe iz bırakmasına öğretmenlerimiz vesile olacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle, başta Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, ebediyete intikal etmiş öğretmenlerimizi rahmetle anıyor, kutsal mesleğin onurlu temsDedi.ilcileri olan öğretmenlerimizin sağlık, mutluluk ve başarı dilekleriyle Öğretmenler Gününü tebrik ediyorum.