GÜNCEL
Giriş Tarihi : 23-11-2021 19:28   Güncelleme : 23-11-2021 19:28

Başkan Tozoğlu'ndan 24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlama Mesajı

İYİ Parti Konya İl Başkanı Av. Gökhan Tozoğlu, 24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle bir mesaj yayınladı;

Başkan Tozoğlu'ndan  24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlama  Mesajı

 

 Başkan Tozoğlu Mesajında ;

Bilginin ve sevginin kaynağından bizlere ellerini uzatan gönüllerini açan tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutluyorum.

Öğretmenler toplumun tüm fertleri için yol gösterici bir rehberdir. Öğretmenlerimizin ekonomik ve sosyal olarak en iyi hale gelmesi en temel beklentimizdir. Öğretmenlerimize yönelik sözlü ve fiili saldırıların ger geçen gün artması hepimizi üzmektedir. Bu konuda hem devletin hem de ailelerin hassas olması toplumsal gelişim açısından son derece önemlidir.

Ülkemizin önemli sorunlarından birisi de atanamayan öğretmenlerimizdir. Plansız açılan fakülteler, kontenjanları yükseltilen bölümler nedeniyle çok satıda öğretmenimiz işsizdir. Birçoğu ise neredeyse karın tokluğuna çalışmak zorunda kalmaktadır. Aynı zamanda sözleşmeli öğretmenlik müessesesi ile ücretli öğretmenlik konusu da öğretmenlerimizi hem madden hem de manen zorlamaktadır. Bu çerçevede ortaya konulması gereken en önemli irade öğretmenleri kadrolu, ücretli, sözleşmeli olarak ayırmaktan vazgeçerek öğretmenlerimizin tamamını kadroya almaktır. Devleti idare edenler ne yazık ki bu hususlarda yetersiz kalmaktadır.

İşte bu noktada devleti idare edenlerden en temel beklentimiz, öğrettiği her harf için kırk yıl köle olunacak öğretmenlerimize en iyi imkânların sağlanmasıdır.

Bu duygu ve düşüncelerle kıymetli öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Gününü tekrar tebrik ediyorum. Başta Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere, şehit öğretmenlerimiz ile ebediyete intikal eden tüm öğretmenlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.