GÜNCEL
Giriş Tarihi : 23-11-2021 18:30   Güncelleme : 23-11-2021 18:30

Vali Vahdettin Özkan’ın 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

Vali Vahdettin Özkan , 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı,

Vali Vahdettin Özkan’ın 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

Vali Özkan Mesajında ;

Eğitim, yaşam kalitesini artıran ve uygarlık yarışında toplumlara güç katan en önemli ve etkili araçtır. Bu aracı etkin kılarak; bilginin üretilmesi, 21. yüzyılla uyumlu becerilerin geliştirilmesi, bu becerilerin geleceğe aktarılması ve böylece toplumsal gelişimin hız kazanması değerli öğretmenlerimizin gayretlerine bağlıdır.

Öğretmenlerimiz memleketimizin dört bir yanında bilginin, sevginin öncüleri örnek insanlar olmuşlardır. Bu kutsal mesleğin temsilcileri olan öğretmenlerimiz emek, sabır, fedakârlık ve hoşgörüyü en yüksek manada sergileyerek cehaletle mücadelede rehber olmuşlardır.

Cumhuriyetimizin kurucusu Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk de “Öğretmenler, yeni nesil sizin eseriniz olacaktır.” sözüyle hem bu ulvi görevin önemine değinmiş hem de siz kıymetli öğretmenlerimize önemli görevler yüklemiştir. Gençlerimizin geleceğe giden yolculuğunda yön göstericiler olan öğretmenlerimiz Ülkenin kalkınmasına katkı sağlayacak gençlerimizin başarılarında en büyük payın sahibidirler.

Bu duygu ve düşüncelerle; ebediyete irtihal etmiş öğretmenlerimizi rahmet ve minnetle anarken, tüm öğretmenlerimizin ve eğitim camiamızın öğretmenler gününü en kalbi duygularımla kutlar, başarılar ve mutluluklar dilerim.Dedi