YEREL
Giriş Tarihi : 20-11-2021 13:02   Güncelleme : 20-11-2021 13:02

Huğlu Meslek Yüksekokulu Öğrencileri De Fuarı Ziyaret Etti

Konya Savunma Sanayi Tedarikçi Buluşmaları'nın ikinci gününde ziyaretçi yoğunluğu...

Huğlu Meslek Yüksekokulu Öğrencileri De Fuarı Ziyaret Etti

Savunma sanayisi sektöründe Türkiye’nin en önemli organizasyonlarından olan Konya Savunma Sanayi Tedarikçi Buluşmaları’nın ikinci gününde ziyaretçilerin yoğun ilgisi dikkat çekti.

Bir 5 kişi ve ayakta duran insanlar görseli olabilir

Konya Selçuklu Kongre Merkezi’nde düzenlenen fuarda yerini alan Selçuk Üniversitesi (SÜ) Huğlu Meslek Yüksekokulu’nun stantını, Mevlana Kalkınma Avansı’nın (MEVKA) desteklediği “mesleki eğitimin geliştirilmesi” projesi kapsamında Huğlu’daki yükseköğrenim kurumunda öğrenim gören öğrenciler de toplu olarak ziyaret etti.

Bir 6 kişi, ayakta duran insanlar ve iç mekan görseli olabilir

 

KÜTÜKÇÜ'DEN STANTLARDA PLAKET TAKDİMİ

Bu arada, Konya Savunma Sanayi Tedarikçi Buluşmaları’na katılan firmaları ziyaret eden Konya Sanayi Odası Başkanı Memiş Kütükçü, 'hayırlı olsun' temennisinde bulundu.

Kütükçü, stant açan katılımcılara Yönetim Kurulu Üyeleri Hıfsı Soydemir, İ. Bozkurt Çağlayan ve Fatih Olgun ile beraber teşekkür plaketi takdim etti.

Konya Sanayi Odası (KSO) Başkanı Selçuklu Kongre Merkezi'nde düzenlenen etkinliğin yoğun geçtiğini söyledi.

 

Bir 9 kişi, ayakta duran insanlar ve iç mekan görseli olabilir

Zirvenin 6'ncısını düzenlediklerini anımsatan Kütükçü, firmaların genel müdürleri ve üst düzey yöneticilerinin de etkinlik alanında olduğunu aktardı.

Kütükcü, kentin savunma sanayisinde son dönemde ciddi farkındalık oluşturduğunu ifade ederek, "Konya'nın savunma sanayisindeki altyapısı çok güçlü. Bu alanda göstergeler de çok iyi bir seyir izliyor. Türkiye'nin savunma sanayi ihracatında dördüncü il konumundayız. Hedefimiz ilk 3'te yer almak, bunu da inşallah gerçekleştireceğiz." diye konuştu.

 

Bir 4 kişi, ayakta duran insanlar ve uçak görseli olabilir

"Bu Yılki Etkinliğimiz Geçen Yıllardan Daha Yoğun Geçiyor"

Konya'da savunma sanayi alanında 3 ana yüklenici firmanın olduğuna işaret eden Kütükcü, şunları kaydetti:

"Çok sayıda alt yüklenici firmamız var. Ana yüklenici firma sayımızı artırmak istiyoruz. Böylelikle savunma sanayisine doğrudan hizmet etmek istiyoruz. Bu hedeflere yönelik çalışmalarımız devam ediyor. Konyalı sanayiciler ve halkımız buna çok ilgili, burada gösterilen yoğunluktan da anlaşılacağı gibi... Bu yıl etkinliğe 10 binin üzerinde ziyaretçi bekliyoruz. İlk gün 3 bin 500'ün üzerinde ziyaretçi aldık. Ziyaretçi hedefinin üstüne çıkacağız inşallah. Konya, bu anlamda yüksek potansiyele sahip. Her geçen yıl üstüne koyarak gidiyoruz. Bu yılki etkinliğimiz geçen yıllardan daha yoğun geçiyor."

Bir 2 kişi ve iç mekan görseli olabilir

20 Kasım'da sona erecek organizasyon, TÜBİTAK SAGE, ASELSAN, ROKETSAN, HAVELSAN, TUSAŞ, TEI ve STM gibi 90'a yakın firma, sektörün paydaşları ile sanayicileri bir araya getiriyor.