YEREL
Giriş Tarihi : 19-11-2021 03:11   Güncelleme : 19-11-2021 03:11

Beyşehir Gölü'nün Sorunları Da Ele Alındı

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Belediye Başkanı Adil Bayındır’ı kabul etti

Beyşehir Gölü'nün Sorunları Da Ele Alındı

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Beyşehir Belediye Başkanı Adil Bayındır’ı makamında kabul etti.

Beyşehir Belediye Başkanı Adil Bayındır, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum’u makamında ziyaret ettiğini duyurdu.

Başkan Bayındır, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, ziyarete ilişkin ayrıntılara yer verdi; Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’nın bünyesindeki konularla ilgili olarak Beyşehir’i örnek şehirler statüsüne taşıyacak olan projeler hakkında Bakan Kurum'la istişarelerde bulunduklarını belitti.

Bayındır, ziyaretine ilişkin şu bilgilere yer verdi:

“Konyamızın gururu, ülkemize ve Konya'mıza çizilen vizyoner yol haritasının mimarı, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanımız Sayın Murat Kurum Bey'i makamında ziyaret ederek; Beyşehir Gölü'müzün sorunları ve korunması konuları başta olmak üzere, şehrimize turizmde katma değer katacağına inandığımız ve Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığının bünyesindeki konularla ilgili Beyşehir’i örnek şehirler statüsüne taşıyacak olan projeler hakkında istişarelerde bulunduk.

İçerişehir Mahallemizin Eşrefoğlu Camii ve Külliyesini de içerisine alan yenileme, kullanarak koruma anlayışı içerisinde Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın onayıyla ve Konya Büyükşehir Belediyemiz ile birlikte yapacağımız çalışmalar hakkında Sayın Bakanımızın görüşlerini aldık.

Beyşehir Gölümüzün sorunlarına gösterdiği ilgileri nedeniyle, Beyşehir Emekliler-Üzümlü-Huğlu- Avşar TOKİ (yeni kısım) İnşaatlarına ve Üzümlü-Huğlu Silah Sanayi için Çevre düzeni planlarına verdiği onay ve destekten ötürü teşekkürlerimizi sunduk.

Sayın Bakanımıza Beyşehir meselelerine yakın ilgisi ve misafirperverliğinden ötürü şehrim adına teşekkür ediyor, şükranlarımı sunuyorum.

Allah devletimize zeval vermesin.”