GÜNCEL
Giriş Tarihi : 18-11-2021 12:27   Güncelleme : 18-11-2021 12:27

Yunak’ta Kan bağışı Kampanyası

Konya'nın Yunak İlçe Belediye Başkanı Ali Konak ve İlçe Kaymakamı, İbrahim İşleyen ile birlikte Kızılay'a kan bağışında bulundu.

Yunak’ta Kan bağışı Kampanyası

Yunak Belediye Başkanı Ali Konak ve İlçe Kaymakamı İbrahim işleyen Yunak ta Kurulan Kızılay kan bağış tırını ziyaret ederek , Kan bağışında bulundular.

Resim önizlemesi

 

Kan bağışının bir insanlık görevi olduğuna vurgu yapan Başka Ali Konak , Yunak Belediyesi olarak başkan yardımcılarımız, ve vatandaşlarımızla birlikte Kızılay Konya Şubemizin bağış tırında kan bağışında bulunduk. Buradan tüm hemşerilerime kan bağışında bulunmalarını öneriyorum. Özellikle bu pandemi döneminde kan ihtiyacı çok daha arttı. Kızılay’ımız da hem yurt içinde hem de yırt dışında bu konuda çok güzel faaliyetler gösteriyor. Onların elini güçlü tutmak adına Türk Milleti olarak her zaman onlara destek olmalıyız. Kan verirken Kızılay yetkililerimizden öğrendiğimiz bilgilerde, memnun edici haberler aldık. Nüfusa oranla Konya’nın Yunak ilçesi olarak kan bağışında iyi noktada olduğumuzu öğrendik. Bu konu gerçekten bizleri memnun ve motive etti. Dedi.

 

Resim önizlemesi

Kan vermenin hayat kurtaracağını dile getiren İlçe Kaymakamı İbrahim İŞleyen, "Kan bağışında bulunmak bir hayat kurtarmakla eş değerdir. Aynı zamanda kendi sağlığımız açısından da kan bağışı önemli. Herkesi bu tür kampanyalara karşı duyarlı olmasını ve destek vermesini diliyorum. Burada kan bağışı kampanyasında görev alan ve kan bağışına destek veren herkese teşekkür ediyorum" dedi