SİYASET
Giriş Tarihi : 17-11-2021 15:09   Güncelleme : 17-11-2021 15:09

Lütfi ÇELİK: Yoğun Trafik Kavgalara Sebep Oluyor

Saadet Partisi Selçuklu İlçe Başkanlığı yoğun trafiği değerlendirmek üzere otogar kavşağında basın açıklaması düzenledi

Lütfi ÇELİK: Yoğun Trafik Kavgalara Sebep Oluyor

Bu basın açıklamasında konuşan, Saadet Partisi Selçuklu İlçe Başkanı Lütfi ÇELİK, yoğun trafiğin bizler ve ülkemiz için açtığı zararlar, yakıt fiyatlarının son zamanalardaki fahiş artışlarını göz önünde bulundurursak, hem milletimize hem de devletimize ciddi külfet oluşturmaktadır. Yine yoğun trafik yaşamın hızlı olduğu ve koşuşturmaların çok olduğu bu dönemde ciddi zaman israfına yol açmaktadır. Yoğun trafik hissedilebilir şekilde hava kirliliğine sebep olmaktadır ve buna bağlı olarak da sağlık problemleri ortaya çıkmaktadır. Son zamanlarda ekonomik ve manevi anlamda bunalan vatandaşımızın stresini artırarak tartışmalar ve kavgalara sebep olmaktadır.

 

Resim önizlemesi

 

SON 18 YILDA KONYAYA YAPILMASI GEREKEN CADDELER YAPILMADI

Bilindiği gibi Konya’mız nüfus artışı yaşayan şehirlerimizden birisi ve buna bağlı olarak Konya’mızın en büyük ilçesi olan Selçuklu ‘muzda nüfus hızla artmaktadır. Artan nüfusla beraber birçok problem ortaya çıktığı gibi trafik yoğunluğu da yaşanmaktadır. Tabi ki şehri yönetenlerin böyle problemler yaşanmaması için uzun vadeli projeler ortaya koymuş olması gerekmektedir. Maalesef son 18 yılda bununla ilgili kilit çalışmalar göremedik.

Konyalı hemşerilerimiz iyi hatırlar ama yine de burada Milli Görüş Belediyeciliği döneminde henüz şehrin nüfusu beş yüz bin civarındayken o günkü Belediye Başkanlarımızın vizyonu sayesinde şehrimize Barış Caddesi, Ahmet Özcan Caddesi, Fetih Caddesi, Veysel Karanı Caddesi gibi şuanda bile trafiğin yoğunluğunu azaltan caddeler yaklaşık yirmi sene önce kazandırılmıştır.

Resim önizlemesi

 

UZUN VE KISA VADELİ PROJELER ACİL ÜRETİLİP HAYATA GEÇİRİLMELİ

Bütün bu konulara bağlı olarak bu problemin acilen ve en kısa zamanda çözülmesi gerekmektedir. Saadet partisi olarak proje çalışmalarımız devam etmektedir şimdi birkaç çok özel öneriyi huzurlarınızda sizlerin vasıtasıyla yetkililere duyurmak isterim, İstanbul yolunun üzerine şuan ki köprülü kavşaklara ilave olarak farklı alanlarda ayrı iki tane Köprülü üst geçit yapılmalıdır. Bu sayede hali hazırdaki geçişlerin yoğunluğu bir nebze azaltıla bilir.

Yine İstanbul yolu üzerindeki Köprülü üst geçitlerin rehabilite edilerek genişletilmesi ana arterdeki trafik yoğunluğunu daha hızlı ve seri bir şekilde akışına uygun hale getirilmesi, yapımına başlanıp devam eden çevre yolunun bir an önce bitirilmesi ve yıllardan beri proje olarak bekletilen organizeye işçilerimizin taşınması için toplu taşıma projesinin bitirilmesi ve Ankara caddesi Belh kavşağı BÜSAN sanayi girişi gibi noktalarda ilave çözümlerin sağlanması imkanlar dahilinde yeni caddelerin açılması gerekmektedir. Bunların yanında uzun vadeli planlar yapılarak Konya'nın gelecek 50 yıllını kapsayan ulaşım master planını hazırlanıp bir an önce uygulanması gerekmektedir.