S.T.K.
Giriş Tarihi : 16-11-2021 21:03   Güncelleme : 16-11-2021 21:03

KONSİAD Genel Başkanı Çelik’firmalara Tanıtım Çağrısı

Konyalı Sanayici ve İşadamları Derneği Genel Başkanı Kemal Çelik, Konya Şube Başkan Vekili İlhan Işık, yönetim kurulu üyeleri, firmalara, 23-26 Aralık 2021 tarihleri arasında İstanbul Yenikapı’da gerçekleştirilecek ‘Geleneksel Konya Tanıtım Günleri’ne katılın çağrısında bulundu.

KONSİAD Genel Başkanı   Çelik’firmalara Tanıtım Çağrısı

Konyalı Sanayici ve İşadamları Derneği (KONSİAD) Genel Başkanı Kemal Çelik, Konya Şube Başkan Vekili İlhan Işık, yönetim kurulu üyeleri, bir dizi ziyaretler gerçekleştirerek, 23-26 Aralık 2021 tarihleri arasında İstanbul Yenikapı’da gerçekleştirilecek firmalara, ‘Geleneksel Konya Tanıtım Günleri’ne katılmaları ve ürünlerini tanıtmaları çağrısında bulundu.

KONSİAD Genel Başkanı Çelik ve beraberindeki yönetim kurulu üyeleri, bir dizi ziyaretlerde bulunmak için geldikleri Konya’da derneğin Konya Şube Başkan Vekili İlhan Işık ve yönetim kurulu üyeleriyle birlikte firmaları ziyaret etti.

Çelik, Işık ve beraberindekiler, Alp Raf firmasını ziyaretinde, üretim tesislerini gezdi. Alp Raf Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ömer Çiftdamar tarafından tesislerin üretim aşamaları hakkında bilgi verildi. Daha sonra toplantı salonunda Alp Raf Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Bozalp ve Üretim Müdürü Selman Öncel tarafından Genel Başkan Çelik ve Konya Şube Başkan Vekili Işık’a, firma olarak gerçekleştirdikleri yatırımlar hakkında bilgi verildi.

KONSİAD Genel Başkanı Kemal Çelik, Konya Şube Başkan Vekili İlhan Işık ve beraberindekiler daha sonra Konya Şeker’de Pankobirlik Genel Başkanı Ramazan Erkoyuncu’yu, Mizan Şekerleme Genel Müdürü Adnan Ertavukçu’yu, Aktör Tereyağları İşletme Sahibi Mustafa İşgör’ü, Kafkas Süt ve Süt Ürünleri Şirketi Sahibi Ahmet Parılyıldız’ı, Ekrem Coşkun Etliekmek İşletme Sahibi Ekrem Coşkun’u, Alaçatı Köftecisi İşletme Sahibi Faruk Yılmaz’ı ziyaret etti, ikili görüşmelerde bulundu.

 

ÇELİK: “BU SENE ÇOK GÜZEL KONYA TANITIM GÜNLERİ YAPACAĞIZ”

 

KONSİAD Genel Başkanı Kemal Çelik ziyaretlere ilişkin yaptığı açıklamada, “Geleneksel hale getirdiğimiz Konya Tanıtım Günleri’nin bu yıl 6’ıncısını gerçekleştireceğiz. Hemşehrilerimize davette bulunduk. Konya Büyükşehir Belediyesi’nin meclisine katılarak, bilgiler verdik.

Konyalı sanayici ve firmalara, esnafımıza ziyarette bulunarak, bilgi verdik. Çok ciddi bir katılım var. Hemşehrilerimiz Konya Tanıtım Günleri’ne özen gösteriyor. İnşallah bu sene çok güzel Konya Tanıtım Günleri yapacağız. Bütün hemşehrilerimizi 23-26 2021 tarihlerini arasında İstanbul Yenikapı’da gerçekleştirilecek Konya Tanıtım Günleri’ne bekliyoruz. Orada yöresel lezzetlerimizi tanıtmak ve tattırmak istiyoruz. Geçen sene yaklaşık 250 bin ziyaretçi aldık. Bu sene bunun artarak devam edeceğini düşünüyoruz” diye konuştu.

IŞIK: “KONYALI HEMŞEHRİLERİMİZLE İSTANBUL’DA BULUŞACAĞIZ”

KONSİAD Konya Şube Başkan Vekili İlhan Işık ise, etkinliğin amacını anlatarak, Konya’nın önde gelen firmalarını ziyaret ettiklerini belirtti. Işık, bugüne kadar yaklaşık on binleri ağırlayan ve festival havasında geçen geleneksel hale gelen Konya tanıtım günlerinin sadece İstanbul’da ve çevre illerde yaşayan Konyalıları bir araya getirmekle kalmayıp, bütün İstanbullulara Konya'nın tanıtılması, tarihiyle, kültürüyle, insanıyla, hoşgörüsüyle iki şehrin kaynaştırılmasının hedeflendiğini söyledi.

Işık, “Konyalı Hemşerilerimizi İstanbul’da buluşturacağız” diye konuştu.

Genel Başkan Çelik, Konya Şube Başkan Vekili İlhan Işık’ın katılımıyla gerçekleştirilen ziyaretlerde KONSİAD Genel Sekreter Yardımcısı Yunus Albayrak, Genel Koordinatör Erkan Özgü, Konya Şube Başkan Yardımcısı Cahit Ay, Yönetim Kurulu Üyesi Etem Saraç hazır bulundu.