GÜNCEL
Giriş Tarihi : 13-11-2021 16:56   Güncelleme : 13-11-2021 16:56

Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı: Binali Yıldırım, Türkiye'nin Aksakalı oldu

Türk Konseyi 8. Zirvesin'de konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Genel Başkan yardımcısı Binali Yıldırım'ın Aksakallılar Konseyi'ne Türkiye'nin Aksakalı olarak atandığını ifade etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı: Binali Yıldırım, Türkiye'nin Aksakalı oldu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Binali Bey'in tecrübesi ve birikimiyle, ulaştırma başta olmak üzere konseyin çalışmalarına her alanda değerli katkılar sağlayacağına inanıyorum" sözlerine yer verdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Türk Konseyi 8. Zirvesi'nde açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım'ın Aksakallılar Konseyi'ne Türkiye'nin Aksakalı olarak atandığını söyledi.

Her Alanda Değerli Katkılar Sağlayacağına İnanıyorum
Erdoğan, "Sayın Binali Yıldırım'ı, Aksakallar Konseyi'ne Türkiye'nin Aksakalı olarak atadık. Binali Bey'in tecrübesi ve birikimiyle, ulaştırma başta olmak üzere konseyin çalışmalarına her alanda değerli katkılar sağlayacağına inanıyorum. Üstlendiği bu önemli görevde kendisine başarılar diliyorum" dedi.

Yeni Dönem Başkanı Erdoğan
Türk Dili Konuşan Ülkeler İşbirliği Konseyi (Türk Konseyi), Türk dili konuşan ülkeler arasında kapsamlı iş birliğini teşvik etmek amacı ile uluslararası bir örgüt olarak 2009 yılında kuruldu. Kurucu üyeleri Türkiye, Azerbaycan, Kazakistan ve Kırgızistan'dan oluşan Türk Konseyi, 6'ncı Zirvesi sırasında gözlemci statüsü kazandı.

Türk Konseyi 8'inci Zirvesi'nde de Azerbaycan Devlet Başkanı İlham Aliyev dönem başkanlığını Recep Tayyip Erdoğan'a devretti. Yeni dönemde Türk Konseyi Başkanlığı görevini Türkiye yürütecek.