İLÇELER
Giriş Tarihi : 13-11-2021 09:07   Güncelleme : 13-11-2021 09:07

Yunak'ta DÖGEP Toplantısı

Yunak'ta görev yapan Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmenlerine yönelik Ekim ve Kasım ayı Öğretmen Gelişim Programı (DÖGEP) toplantısı yapıldı.

Yunak'ta DÖGEP Toplantısı

Öğretmen Gelişim Programı (YÖGEP) kapsamında, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmenlerinin mesleki bilgi, mesleki beceri, tutum ve değerler alanındaki gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla, temel eğitim ve ortaöğretim kurumlarında görev yapan Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmenlerine yönelik Öğretmen Gelişim Programı (DÖGEP) toplantısı yapıldı.

Düzenlenen toplantı Yunak merkez ve merkeze bağlı temel eğitim ve ortaöğretim okullarında görevli tüm Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmenlerinin katılımıyla yapıldı.

Yunak İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut Işcan'ın başkanlık yaptığı Kasım ayı toplantısı Orhan Erdem İmam Haip Ortaokulu toplantı salonlarında gerçekleştirildi.

Ekim ve Kasım ayı eylem planının ele alındığı Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmenlerine yönelik düzenlenen toplantıda; Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi ile Din, Ahlak ve Değerler alanındaki seçmeli derslerin (Kur’an-ı Kerim, Peygamberimizin Hayatı, Temel Dini Bilgiler) öğretim programının mukayeseli olarak bütüncül bir yaklaşımla incelenmesi, bu derslerin öğretiminde yaşanan genel sorunlar ve çözümüne yönelik öğretmen yaklaşımları ile eğitim-öğretim metodlarının ele alındı.

Ayrıca, DÖGEP toplantılarının bundan sonra sadece merkez okullarında değil mahalle okullarında da yapılması kararlaştırıldı.