İLÇELER
Giriş Tarihi : 12-11-2021 15:56   Güncelleme : 12-11-2021 15:56

Yunak’ta 20 Bin Fidanı Toprakla Buluşturuldu

Ülke genelinde her yıl olduğu gibi "Geleceğe Nefes" sloganıyla 11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü kapsamında 20 bin fidan öğrenciler ve vatandaşlar tarafından toprakla buluşturuldu.

Yunak’ta  20 Bin Fidanı Toprakla Buluşturuldu

11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü "Geleceğe Nefes" sloganıyla, ülke genelinde ağaç ve orman sevgisini geliştirmek, toplumun tüm kesimlerinin çevreye olan duyarlılığını artırmak ve çevre konusunda farkındalığı yükseltmek amacıyla yürütülen çalışmalar kapsamında yöreye uygun ve yararlı ağaç fidanları toprakla buluşturuldu.

Resim önizlemesi

 

 Yunak Meşelik  mevkiinde Yunak İlçe  Kaymakamı İbrahim İşleyen , Yunak  Belediye Başkanı Ali Konak  ve  Orman İşletmesi öncülüğünde, ilçe genelinde başlatılan ağaçlandırma kampanyası kapsamında toplamda 20 Bin  Karaçam, Selvi ve Badem gibi yöreye faydalı olan fidanlar toprakla buluşturuldu.

Resim önizlemesi

 

Yunak belediyesi meşelik mevkiinde  düzenlenen ağaç dikme programına  Yunak Belediye Başkanı Ali Konak ,,İlçe Kaymakamı İbrahim İşleyen, ,İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut İşcan, sivil toplum kuruluş temsilcileri, daire ve kurum amirleri, askeri erkan, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Resim önizlemesi