GÜNCEL
Giriş Tarihi : 12-11-2021 12:10   Güncelleme : 12-11-2021 12:10

5 yıldır criosunu bağış yapıyor

Konya'da İstanbul caddesi civarında 'Demhane' isimli çayevini işleten Abdullah Kaplan kuruluşundan bu yana geçen 5 yılda her kuruluş yılı cirosunu hayır olarak bağışlamayı devam ediyor.

5 yıldır criosunu  bağış yapıyor

Çayevi işletmecisi Abdullah Kaplan işyerini açtığı ilk gün, her kuruluş gününde toplam cirosunu bir hayır kurumuna vermek için söz verdiğini anımsatarak , "Çok şükür ki, 5 yıldır sözümüzün arkasında duruyoruz. Belki kimilerine göre yapılan miktar az gelebilir ama önemli olan bu duyarlılığı göstermek" dedi
Bugüne kadar Lösemi Vakfına, çeşitli Engelli derneklerine o günün cirolarını yardım amacıyla verdiklerini, Çocuk yuvasına ihtiyaçları olan beyaz eşya aldıklarını anımsatan Kaplan, "Bu yıl da "Bir çocuk değişir, Türkiye gelişir" sloganıyla 11 Kasım'da elde  ettiğimiz yaklaşık 2 bin TL'lik ciromuzu Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) bağışlama kararı aldık. Bizim bu duyarlılığımızı gören müşterilerimiz de fazlasıyla destek oldular. İnanıyorum ki damlaya damlaya göl olur Atasözünden  yola çıkarak herkesi belli günlerinde bu tür yardımlarda bulunmaya davet ediyorum" diye konuştu.
Kaplan, Hafta içerisinde toplanan miktarı Vakıf yöneticilerine teslim edeceklerini de sözlerine ekledi.