GÜNCEL
Giriş Tarihi : 10-11-2021 08:08   Güncelleme : 10-11-2021 08:08

Hasan Ekici “İstiklal Mücadelemizin bütün kahramanlarını saygı ve şükranla anıyorum”

Gelecek Partisi Konya İl Başkanı Hasan Ekici, Mustafa Kemal Atatürk´ün 83. ölüm yıldönümü dolayısıyla yayınladığı mesajında " Atatürk'ün dünya milletlerine bıraktığı bağımsızlık ve eşitlik düşüncesi, sonsuza değin takdirle tatbik edilecektir." dedi.

Hasan Ekici “İstiklal Mücadelemizin bütün kahramanlarını saygı ve şükranla anıyorum”

Gelecek Partisi Konya İl Başkanı Hasan Ekici’nin, Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 83. Yıldönümü münasebeti ile yayımladığı mesajda şu ifadelere yer verdi…

"Sadece milletimizin değil, bütün dünyanın saygısını kazanmış büyük asker ve devlet adamını, ebediyete intikalinin 83. yıldönümünde şükranla anıyoruz.

"Süngülerle, silahlarla ve kanla kazandığımız askeri zaferlerden sonra, bilim, fen ve ekonomi alanlarında da zaferler kazanmaya devam edeceğiz." diyen Atatürk´ün emaneti olan Cumhuriyete ve millet iradesinin tecellisine daima sahip çıkacağız. O, Bir ülkenin onur ve haysiyetini koruyarak, çağdaş ve örnek bir cumhuriyet haline getirilebileceğini bütün dünyaya göstermiştir. Biz de Ülkemizin muasır medeniyetler seviyesini geçmesini, birlik ve beraberlik içinde büyüyerek gelişmesini sağlama yolunda gecemizi gündüzümüze katacağız.

Aramızdan ayrılışının 83. yıl dönümünde Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah ve çalışma arkadaşlarını, İstiklal Mücadelemizin bütün kahramanlarını saygı ve şükranla anıyorum. ruhları şad olsun."