GÜNCEL
Giriş Tarihi : 10-11-2021 08:04   Güncelleme : 10-11-2021 08:04

Başkan Pekyatırmacı’dan 10 Kasım Mesajı

Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı 10 Kasım Atatürk’ün ölümünün 83. yıldönümü sebebiyle bir mesaj yayımladı.

Başkan Pekyatırmacı’dan 10 Kasım Mesajı

Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı 10 Kasım dolayısıyla yayımladığı mesajında; “Milletimizi ortak bir yol etrafında birleştirmeyi başaran Gazi Mustafa Kemal Atatürk , istiklal mücadelemizi Cumhuriyetimizin kuruluşuyla bu topraklar üzerindeki egemenliğimizi perçinlemiştir." dedi.

Başkan Pekyatırmacı mesajını devamında şu cümlelere yer verdi : “Atatürk ömrünü bu vatana adamış, hayatı boyunca milleti için çalışmış çok önemli bir komutan ve devlet adamı olarak bizlere örnek olmaya devam edecektir.

Atatürk’ün en büyük eseri olan Türkiye Cumhuriyeti'ne olan bağlılığımızın bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da güçlenerek devam edeceğine yürekten inanıyorum.Milletimiz, şehitlerimizin kanları ve gazilerimizin fedakarlıklarıyla savunulan bu vatan ve bayrağı, sonsuza kadar korumaya kararlıdır. Türkiye Cumhuriyeti, geçmişinden aldığı güçle tüm engelleme teşebbüslerine rağmen sağlam adımlarla ilerlemeyi ve büyümeyi sürdürmektedir.

Bu düşüncelerle, vefatının 83. yıl dönümünde Cumhuriyetimizin mimarı Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile vatanımız uğruna fedakarca şehit ve gazi olan tüm kahramanlarımızı bir kez daha rahmetle, minnetle yad ediyorum”