S.T.K.
Giriş Tarihi : 03-11-2021 14:35   Güncelleme : 03-11-2021 14:35

TUR-ÇEV-DER'den Kırtasiye Ve Giyim Yardımı

Merkezi Konya'da bulunan ve kısa adı TUR-ÇEV-DER olan, Turgut ve Çevre Köyleri Dayanışma ve Kalkınma Derneği, her yıl eğitim öğretim yılı başlarında geleneksel hale getirdiği eğitime katkı yardımlarına bu yıl da devam ediyor.

TUR-ÇEV-DER'den Kırtasiye Ve Giyim Yardımı

TUR ÇEV DER Yönetim Kurulu Başkanı Erol Yayla, Başkan Yardımcısı Özkan Aşık ve İş İnsanı Orhan Acar, Konya'nın Yunak Ilçesine bağlı Kıllar, Harunlar ve Turgut Kışla mahallelerinde bulunan ilkokulları ziyaret ederek buralarda öğrenim gören tüm öğrencilere giyim, çanta ve kırtasiye yardımında bulundular.

Resim önizlemesi

 

Her yıl Turgut ve çevre köylerden bir kaç köy belirleyerek köy okullarında bulunan öğrencilere eğitim yardımında bulunan dernek, bu yıl da geleneğini sürdürerek herhangi bir öğrenci ayırımı yapmadan tüm öğrencilere ayakkabı, mont, kırtasiye seti ve çanta hediye etti.

TURÇEVDER Yönetim Kurulu Başkanı Erol Yayla, yörenin insanına ve eğitimine katkı sağlamak derneğimizin en önemli amaçlarından birisidir. Bu doğrultuda derneğimiz, her yıl Turgut ve civar köylerden belirlediği okullarda öğrenim gören zengin fakir ayırımı yapmaksızın tüm öğrencilere gerek giyim, gerek gıda ve gerekse kırtasiye ve kitap yardımı yapmaktadır. Bu bağlamda bu yıl belirlediğimiz üç mahallemizde Kıllar, Harunlar ve Turgut Kışla İlkokullarında okuyan yavrularımızın ihtiyaçlarını gidermek için hayırsever Orhan Acar’ın katkısı ve Yunak İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut Işcan'ın destekleriyle köylerimizi dolaştık. Yavrularımıza hediyelerini verip başarılar diledik" dedi.

Resim önizlemesi

 

Yunak İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut İşcan da TURÇEVDER başkanı ve yönetimi ile iş insanı Orhan Acar'a Yunak eğitimine katkılarından dolayı teşekkür etti.

Resim önizlemesi