GÜNCEL
Giriş Tarihi : 03-11-2021 10:54   Güncelleme : 03-11-2021 10:54

Hüma Okulları’nın Sema Mukabelesi Etkinliği

Hüma Okulları öğrencileri Konya’nın önemli değerlerinden birisi olan sema mukabelesini izlemek için İrfan Medeniyeti Araştırma ve Kültür Merkezi’nde semazenler ile bir araya geldi.

Hüma Okulları’nın Sema Mukabelesi Etkinliği

Öğrenciler mukabeleden önce Semazen Ömer Faruk Erdem tarafından bilgilendirildi. Sema kavramı, mahiyeti, ne için yapıldığı ve benzeri kavramlar hakkında aydınlatıldı. Bunların ardından öğrencilere merkezde bulunan semazenler tarafından mukabele izletildi.

Resim önizlemesi

 

Büyük bir ilgi ile mukabeleyi izledikten sonra öğrencilere aynı merkezde bulunan geleneksel Türksanatına ait atölyeler gezdirildi. Atölyede bulunan çalışmalar tanıtıldı. Hüma Okulları Fen Lisesi Müdürü İsmail Erdem ‘’ Öğrencilerimiz bu ülkenin yarınları ve aydınlık yüzleridir. Yaşadığımız ülkenin temel değerlerini onlara öğretip göstermek bizim görevimiz. Üstelik içinde bulunduğumuz şehir Konya, bu açıdan oldukça önemli medeniyetlere ve kişiliklere ev sahipliği yapmış konumdadır.

Resim önizlemesi

Bu nedenle sadece özel günlerde değil, her zaman bu değerlerimizi hatırlatıp öğretmemiz gerekmektedir. “ dedi. Öğrenciler de yapılan etkinlikten memnun kaldıklarını belirterek İrfan Medeniyeti Araştırma ve Kültür Merkezi’nde yapılan gösterinin sakin veruhu dinlendiren bir yanının olduğunu dile getirerek öğretmenlerine teşekkür ettiler.