GÜNCEL
Giriş Tarihi : 01-11-2021 15:19   Güncelleme : 01-11-2021 15:19

Dünyagöz Konya Basınıyla Buluştu

Konya basınını hastanede misafir eden Dünyagöz Hastanesi göz sağlığında gelişen son teknolojileri, yapılan tedavi hizmetleri hakkında bilgi vererek, vatandaşları yılda bir defa göz muayenesi olmaları için uyarıda bulundu.

Dünyagöz Konya Basınıyla Buluştu

Konya basınıyla bir araya gelen Dünyagöz Hastanesi yöneticileri ve doktorları verdikleri hizmetleri ve kullandıkları teknolojiler hakkında bilgi vererek, yılda en az bir kez göz muayenesi yaptırmaları konusunda vatandaşları uyardılar.

Dünyagöz olarak en güçlü teknolojiye ve uzman kadroya sahip olduklarını ifade eden Dünyagöz Konya Şube Müdürü İrfan Yalçın, “Biz Konya’yı sevdik Konyalının da bizi sevdiğini düşünüyoruz. Anadolu’daki şubelerimiz arasında en güçlü teknolojiye ve çok iyi bir doktor kadrosuna sahibiz. Göz tedavisinde kullanılan bütün teknolojileri Konya’mızda birleştiriyoruz. Gurbetçi hastalarımızın yanında yurtdışından birçok farklı ülkeden gelen hastalarımızı ameliyat yapıyoruz. Konya geçiş noktasında olan bir şehir olması dolayısıyla hem Avrupa’dan hem de Türkiye’den, sağlık turizminin de merkezi olması gerektiğini düşündüğümüz bir şehir. Türkiye’de ve yurtdışında kalite standartlarımızı daima yükselterek göz sağlığı alanında uzmanlığımızı ve memnuniyet odaklı olma özelliğimizi korumak, marka güvenilirliğimizi artırmak ve yapacağımız bilimsel çalışma ve araştırmalar ile global itibar ve referans merkezi olma vizyonumuz var. Bunu başarmak için yurtdışında 6, yurt içinde 21 şube ile hizmet veriyoruz. Toplumun her kesimine en yüksek standartlarda hizmet sunmak üzere dünyada kabul görmüş son teknoloji ve branşlarında yetkin kadromuzla yurt içi ve yurtdışında hastanelerimizde uygulamayı misyon edindik” diye konuştu.

Yapılacak detay muayeneyle birçok göz hastalığının önüne geçilir

Dünyagöz Konya Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Mehmet Gülmez, yapılacak detaylı göz muayenesi ile birçok göz hastalıkların önüne geçilebileceğini söyledi. Op. Dr. Mehmet Gülmez, Dünyagöz'de gerçekleştirilen göz muayenesinin 7 aşamadan oluştuğunu, muayenede gözün sağlık haritasının çıkartıldığını ve böylelikle kapsamlı bir muayene ile birçok hastalığın erken teşhisinin mümkün olduğunu hatırlattı. Miyop ve astigmat tedavisinde kişiye özel bıçaksız SMILE lazer yöntemi ile miyopta -10 numaraya kadar, astigmatta -5 numaraya kadar tedavi edebilmenin mümkün olduğunu söyleyen Op. Dr. Mehmet Gülmez, Smile Lazer Tedavisi hakkında bilgi verdi.