GÜNCEL
Giriş Tarihi : 31-10-2021 12:22   Güncelleme : 31-10-2021 12:22

CHP’nin, Cumhuriyet yürüyüşüne ilgi yoğundu

CHP Konya İl Başkanlığının düzenlediği Kültür Park’tan başlayıp Atatürk Anıtında son bulan ve 200 metrelik Türk Bayrağıyla düzenlenen Cumhuriyet Yürüyüşüne ilgi yoğundu.

CHP’nin, Cumhuriyet yürüyüşüne ilgi yoğundu

Cumhuriyet yürüyüşüne CHP Konya İl Başkanı Barış Bektaş, İl yönetim kurulu üyeleri, kadın Kolları ve gençlik kollarının yanı sıra ADD Konya Şubesi yöneticileri, Eğitim-İş Konya Şube Başkanı Özgür Ulaş Yiğit, yönetim kurulu üyeleri, Disk Genel-İş Sendikası Konya Şube Başkanı Mustafa Tamer ve partililerle vatandaşlar katıldı.

Resim önizlemesi

Kültür Park’tan başlayan Cumhuriyet Yürüyüşü; Zindan kale, Şato form ve Atatürk Anıtı önünde tamamlandı. Atatürk Anıtında CHP Konya İl Başkanlığı, ADD Konya Şubesi ve Eğitim-İş Konya şubesinin çelenk sunumundan sonra, Cumhuriyetin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve tüm şehitlerimiz için Saygı Duruşu yapıldıktan sonra İstiklal Marşı okundu.

Resim önizlemesi

Burada konuşan CHP Konya İl Başkanı Barış Bektaş yürüyüşe katılanlara, destek verenlere teşekkür ederek, “Bugün Cumhuriyetimizin Kuruluşunun 98. Yıldönümüdür. Cumhuriyet Bayramımızın kutlamaları çerçevesinde gerçekleştirdiğimiz Cumhuriyet Yürüyüşümüze katılanlara, destek verenlere ve Konyalı hemşerilerimize teşekkür ediyoruz. Cumhuriyet bayramımızı burada kutluyorsak bunu Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e, silah arkadaşlarına ve tüm şehitlerimize borçluyuz. Onları burada minnetle anıyoruz. Cumhuriyet bize birey olmayı öğretirken, vatandaşlık ve ulus bilincini de verdi. Biz Cumhuriyet fazilettir diyoruz. Bizlerin bu anlamda görevi de Cumhuriyetin bu faziletlerini arttırarak, demokrasiyle güçlendirip, sonsuza kadar sahip çıkmaktır. Cumhuriyetimizin kazanımlarını korumaktır. Bizler halkımızla birlikte cumhuriyetimize ve değerlerine sahip çıkıp korumaya da devam edeceğiz. Cumhuriyet Bayramımızı kutluyorum” dedi.

Resim önizlemesi

Cumhuriyet Yürüyüşünde gençlerin 200 metre uzunluğundaki Türk Bayrağıyla katılması ve Mustafa Kemalin Askeriyiz sloganını söylemesiyle ve Atatürk’ün Gençliğe Hitabesini hep birlikte seslendirmeleri dikkat çekti.

Resim önizlemesi