S.T.K.
Giriş Tarihi : 21-10-2021 14:00   Güncelleme : 21-10-2021 14:00

HURSAD, hac ve umre turlarının açılması beklentisinde

Hac ve Umre Seyahat Acentaları Derneğinin(HURSAD) Konya’da faaliyet gösteren hac ve umre organizasyonu yapan ecantalarla yaptığı istişare toplantısında, acentaların sorunlarıyla hac ve umrenin açılması beklentisi konuşuldu.

HURSAD, hac ve umre turlarının açılması beklentisinde

Bayir Diamond Hotel Konya’da gerçekleştirilen istişare toplantısına HURSAD Başkanı Diyaeddin Şahin, yönetim kurulu üyeleri, TÜRSAB Konya B.T.K. Başkan Yardımcısı Arif Kavak, Konya’da faaliyet gösteren Hac ve Umre Organizasyonu yapan turizm ve seyahat Acentaları yöneticileri katıldı.

 

Resim önizlemesi

Kuran-ı Kerim’in okunması ve yapılan duadan sonra konuşan HURSAB Başkanı Diyaeddin Şahin, “Covid salgını normalleşmeye başladı. Avrupa’dan ve diğer ülkelerden hac ve umre için gidiş gelişler yapılıyor. Hayatın normalleşmeye başlamasıyla birlikte hac ve umre organizasyonları için hazırlıklı olmalıyız. Türkiye’nin kırmızı listeden çıkarılması için Suudi Arabistan’la görüşmeler sürüyor. İnşallah bu sorun çözülecektir.  Hac ve umre turlarının başlamasıyla ilgili iyi gelişmeler var. Süreci birlikte takip etmeliyiz. Beklentimiz yılbaşından itibaren hac ve umre turlarının açılacağı yönündedir. Ülkemizden hac ve umre turlarının başlayacağı umudundayız” dedi.

 

Resim önizlemesi

Toplantıyı değerlendiren TÜRSAB Konya B.T.K. Başkan Yardımcısı Arif Kavak, “Cavit salgınından dolayı ve hac ve umre turlarının yapılmamasından hac ve umre turları yapan turizm ve seyahat acentalarımız zor durumdalar. Ekonomik kayıpları gün geçtikçe artıyor. Beklentimiz Türkiye’den de hac ve umre turları başlamasıdır. Vatandaşlarımızın da hac ve umre turların başlaması yönünde talepleri de yoğunluktadır. Beklentimizde hac ve umre turlarının açılmasıdır. İnşallah en kısa sürede bu beklentimiz gerçekleşir ve hac ve umre turları yapan acentalarımız rahatlar” diye konuştu.   

Resim önizlemesi