EĞİTİM
Giriş Tarihi : 18-10-2021 18:47   Güncelleme : 18-10-2021 18:47

Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü “Ekoloji Elçileri” Projesi

Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından TÜBİTAK 4004 Doğa Eğitimive Bilim Okulları Projesi kapsamında geliştirilen “Ekoloji Elçileri” projesinin açılış programı, 18 Ekim 2021 tarihinde Meram Mevlana Anaokulu bahçesinde gerçekleştirildi.

Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü “Ekoloji Elçileri”  Projesi

Çocuklarımızın okul öncesi dönemde çevre sorunlarına daha duyarlı, doğaya ve ekolojik sisteme karşı olumlu davranışlar geliştirebilen bireyler olarak yetiştirilmelerini amaçlayan projenin faaliyetleri, Meram Mevlana Anaokulu, Karatay Fetihkent Anaokulu ve Selçuklu Anaokulunun açık sınıf alanları ve Sille Tabiat Okulu atölyelerinde gerçekleştirilecek.

Konya İl Milli Eğitim Müdürümüz Seyit Ali Büyük, programda yaptığı konuşmada okul öncesi dönemde çocuklarımıza verilen eğitimin önemine dikkat çekti. Bu dönemde kazanılan bilgi ve davranışların, taşın üzerine yazı yazmak gibi kalıcı olacağını ifade etti. Özellikle bu yaşlarda çevre sorunları hakkında farkındalık oluşturmanın çok önemli olduğuna da vurgu yapan Büyük, projenin hazırlanmasında emeği geçen herkese teşekkür etti. Programa Konya İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük’ün yanı sıra KTO Karatay Üniversitesi Çocuk Gelişimi Başkanı Dr. Öğretim Üyesi Hatice Yalçın, Selçuk Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesinden Arş. Görevlisi Dr. Cengiz Çelik, eğitim yöneticileri ve öğretmenler katıldı.