SAĞLIK
Giriş Tarihi : 12-10-2021 11:44   Güncelleme : 12-10-2021 11:44

Ereğli’de hayırsever desteğiyle yaptırılan ASM'nin açılışı gerçekleştirildi

Ereğlili hayırsever işadamı Arif Balcı tarafından yaptırılan 5 Nolu Sevda-Arif Balcı Aile Sağlığı Merkezi (ASM ) düzenlenen törenle hizmete açıldı. Ereğli’de Talatpaşa Mahallesi’nde hizmete giren aile sağlığı merkezinin açılış törenine Ereğli Kaymakamı Edip Çakıcı, Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Oprukçu, İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mehmet Koç, Ereğli İlçe Sağlık Müdürü İsmail Yavuz, siyasi parti ilçe temsilcileri ile mahalle muhtarları ve vatandaşlar katıldı.

Ereğli’de hayırsever desteğiyle yaptırılan  ASM'nin açılışı gerçekleştirildi

Açılış töreni öncesi konuşma yapan İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mehmet Koç, sağlık yatırımları konusunda Ereğli’nin hızlı yol aldığını görmekten dolayı mutlu olduklarını ifade etti.

 

Resim önizlemesi

1. Basamak sağlık yatırımları konusunda Ereğlili hayırseverlerin verdiği desteğin önemine vurgu yapan Prof. Dr. Koç, “Ereğli ilçemizde hayırseverlerimiz tüm Konya’ya örnek teşkil edecek hizmetlere imza atıyorlar. Ereğli Belediyesi’nin tahsis ettiği arsa üzerinde hayırsever ailemizin yaptırdığı altı birimlik aile sağlığı merkezi burada çok güzel hizmetlere vesile olacak ve vatandaşlarımız hak ettikleri hizmetleri kendilerine yakışan bir sağlık tesisinden alacaklar” diyerek hayırsever Balcı ailesine teşekkür etti. Prof. Dr. Koç, “Sayın Belediye Başkanımız bir sağlık tesisi ihtiyacımız var dediğimizde hangi bölgede olursa olsun önümüzü açıyor ve arsa tahsisleri konusunda bizlere çok büyük katkılar sağlıyor. Bunun için kendisine de ayrıca teşekkür ediyorum” diyerek sözlerini tamamladı.

Resim önizlemesi

 

Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Oprukçu’da konuşmasına aile sağlığı merkezini yaptıran işadamı Arif Balcı’ya teşekkür ederek başladı. Ereğli Belediyesi olarak yeni aile sağlığı merkezleri ve 112 istasyonlarının açılmasına vesile olma bakımından önemli bir görevi ifa ettiklerini vurgulayan Başkan Oprukçu, “Ereğli Belediyesi olarak sağlık yatırımları konusunda ihtiyaç duyulan, belediyeye ait arsaların tahsis edilmesi noktasında üzerimize düşeni yaptık, bundan sonra da yapmaya devam edeceğiz” dedi.

Resim önizlemesi

 

Ereğli Kaymakamı Edip Çakıcı da konuşmasında, devlet-millet işbirliği ile pekçok sorunun ortadan kalktığını söyledi. Aile sağlığı merkezlerinin kolay ulaşılabilir ve ferah olmasının önemli olduğunu belirten Kaymakam Çakıcı, “Ereğli’de aile sağlığı merkezlerinin kazandırılmasında emeklerini esirgemeyen herkese teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Konuşmaların ardından Prof. Dr. Mehmet Koç, hayırsever işadamı Arif Balcı ve eşi Sevda Balcı’ya teşekkür plaketi takdim etti. Açılış kurdelesini birlikte kesen protokol üyeleri sonrasında aile sağlığı merkezi binasını gezdiler.