GÜNCEL
Giriş Tarihi : 08-10-2021 16:18   Güncelleme : 08-10-2021 16:18

Gazi Üniversitesi ile Türkşeker arasında Lisansüstü Eğitim ve İşbirliği Protokolü

Gazi Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü ile Türkiye Şeker Fabrikaları AŞ Genel Müdürlüğü (Türkşeker) arasında akademik/bilimsel/eğitim işbirliğini geliştirmek amacıyla protokol imzalandı.

Gazi Üniversitesi ile Türkşeker arasında Lisansüstü Eğitim ve İşbirliği Protokolü

Türkşeker Genel Müdürlüğünde düzenlenen işbirliği protokolü imza törenine Gazi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Musa YILDIZ, Türkşeker Genel Müdürü Mücahit ALKAN, Fen Bilimleri Enstitü Müdürü Prof. Dr. Cevriye GENCER, Fen Bilimleri Enstitü Müdür Yardımcıları Doç. Dr. Uğur GÖKMEN ve Doç. Dr. Gürkan İÇÖZ’ün yanı sıra Türkşeker Genel Müdür Yardımcıları Şahin ARAT, Ayhan TANRIVERDİ, Tarımsal Tesisler Daire Başkanı Dr. Erkan İÇÖZ ve davetliler katıldı.

Resim önizlemesi

Cumhuriyetin İki Köklü Kuruluşu Akademik İşbirliği Yapacak!

 

Düzenlenen törende, Gazi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Musa YILDIZ, Lisansüstü Eğitim işbirliği protokolünün farklı alanlarda da geliştirilerek devam edeceğine olan inancını belirtirken Gazi Üniversitesi’nin Türkşeker gibi 95 yıllık bir kurum olduğunu bu iki köklü kurumun arasındaki işbirliğinin önemine değindi.

Resim önizlemesi

Başarı; sadece ulaşılan sonuç değil, iyi yönetilen süreçler bütünüdür.

 

Türkşeker Genel Müdürü Mücahit ALKAN ise Rektör Prof. Dr. Musa YILDIZ’ın şahsında Gazi Üniversitesi yöneticilerine bu işbirliğine olan katkılarından ve Türkşeker çalışanlarına sundukları bu fırsattan dolayı teşekkür etti. ALKAN; Başarı ulaşılan nihai bir sonuç değil iyi yönetilen süreçler bütünüdür. Türkşeker yeniliğe açık istişare kültürü gelişmiş bir kurumdur.

Resim önizlemesi

İmzalanan işbirliği protokolü Türkşeker personelinin, Türkşeker tarafından belirlenen/onaylanan konularda lisansüstü öğrenim ve araştırma yapmasına yönelik olarak Üniversitede yürütülmekte olan tezli yüksek lisans, doktora, bütünleşik doktora ve doktora sonrası etkinlikleri kapsıyor.