EĞİTİM
Giriş Tarihi : 30-09-2021 16:51   Güncelleme : 30-09-2021 16:51

Safahat’tan Şiir Okuma Yarışmasında Dereceye Giren Öğrenciler Ödüllendirildi

Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Necmettin Erbakan Üniversitesi ve Türkiye Yazarlar Birliği Konya Şubesinin "İstiklal Marşı'nın Kabulünün 100. Yılı" kapsamında imzalamış oldukları protokol neticesinde düzenlenen Liseler Arası Safahat’tan Şiir Okuma Yarışmasında dereceye giren öğrenciler, düzenlenen bir törenle ödüllerini aldılar.

Safahat’tan Şiir Okuma Yarışmasında Dereceye Giren Öğrenciler Ödüllendirildi

Yarışma sonuçlarına göre Selçuklu Mehmet Zahid Kotku Kız Anadolu İmam Hatip Lisesinden İrem Elçin Gözcü birinci, Selçuklu Anadolu Lisesinden Zahit Kerem Dağmenas ikinci, Meram Özel Lale Kız Anadolu Lisesinden Elif Nur Tayanç da üçüncü oldu.Selçuklu Belediyesi tarafından temin edilen ödüller öğrencilere Konya İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük, Türkiye Yazarlar Birliği Konya Şube Başkanı Ahmet Köseoğlu ve Selçuklu Belediye Başkan Yardımcısı Ali Düz tarafından takdim edildi.

Ödül olarak birinciye bisiklet ve birincilik kupası, ikinciye tablet ve ikincilik kupası, üçüncüye de kitap seti ve üçüncülük kupası verildi. Selçuklu Belediye Başkan Yardımcısı Ali Düz yaptığı konuşmada belediye olarak İstiklal Marşı'mızın Kabulünün 100. Yılı kapsamında düzenlenen bu yarışmaya destek olmaktan dolayı duydukları memnuniyeti dile getirdi.

Türkiye Yazarlar Birliği Konya Şube Başkanı Ahmet Köseoğlu da Konya’da  İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz, belediyelerimiz ve üniversitelerimizle birlikte çok önemli çalışmalar yürüttüklerini belirtti. Safahat’tan Şiir Okuma Yarışmasında dereceye girmenin çok kıymetli olduğunu belirterek öğrencileri tebrik etti.

Konya İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük de bu yarışmanın İstiklal Marşı’mızın şairi Mehmet Akif Ersoy’u yakından tanıma adına çok önemli olduğunu belirtti. Yıl içerisinde İstiklal Marşı'nın Kabulünün 100. Yılı kapsamında birçok etkinlik gerçekleştirdiklerini de vurguladı. Öğrencilere ve onların yetişmesinde emeği olan veli ve öğretmenlere tebriklerini iletti.