S.T.K.
Giriş Tarihi : 29-09-2021 15:43   Güncelleme : 29-09-2021 15:43

TÜRSAB’a, GP Karatay’dan ziyaret

TÜRSAB Konya Bölge Temsil Kurulu(B.T.K.) Başkanı Özdal Karahan ve yönetim kurulu üyelerini Turizm Haftası nedeniyle Gelecek Partisi(GP) Karatay İlçesi Başkanı Seyit İbrahim Durmuş ve yönetim kurulu üyeleri ziyaret etti. Ziyarette Konya Turizminin gelişimi ve yeni markaların oluşturulması konuşuldu.

TÜRSAB’a, GP Karatay’dan ziyaret

TÜRSAB Konya Bölge Temsil Kurulu(B.T.K.) Başkanı Özdal Karahan GP Karatay ilçe yönetiminin anlamlı ziyaretinden memnun kaldıklarını belirterek, “Dünya Turizm Günü nedeniyle ziyaret etmeniz bizleri mutlu etti. Turizmi bilen ve içinde olan bir başkanınız olması önemlidir. Konya turizminin gelişmesi adına güzel işler yapabiliriz. Karatay ilçesi ve bölgesi turizmin kalbidir. Hz. Mevlana’nın bulunduğu bir bölgedir. Bu bakımdan oldukça önem arz ediyor. Hz. Mevlana’yı anma törenlerinde yeni anlayışlar oluşturarak, turizmde yeni markalar oluşturmalıyız. Şehrimizi yönetenlerle birlikte

Resim önizlemesi

 

yapacağımız çalışmalarla turizmi geliştirebiliriz. Çünkü bu potansiyel şehrimizde vardır. Bunun yanında şehrimiz Konya’nın dünya turizmi içinde önemli bir yerdedir. Şehrimiz turizm sektörünün içinde yer alan TÜRSAB olarak, şehrimizin turizm gelirinin artmasıyla ekonomik anlamda da daha fazla gelir elde edebiliriz. Yeter ki ortak akıl ve projelerle şehrimizin turizmini geliştirerek, yeni markalar oluşturabilelim. Bundan şehrimiz ve sektör temsilcileri ekonomik anlamda kazançlı çıkar” dedi.

Resim önizlemesi

 

Turizmin gelişmesi adına yapılacak çalışmalara destek vermeye devam edeceğiz

GP Karatay İlçe Başkanı Seyit İbrahim Durmuş’ta TÜRSAB yönetimin ve turizm sektörünün Dünya Turizm Gününü kutlayarak, “Turizmde siyaset üstü bir anlayış geliştirilmelidir. Siyasi bakılmamalıdır. Konya turizminin gelişmesi adına yapılacak çalışmalarda da bu anlayışla hareket edilmelidir. TÜRSAB Konya Bölge temsil kurulunun ve şehrimizde bütün kurumlarımızın turizmi geliştirecek çalışmalarına elimizden gelen her türlü katkıyı vermeye de devam edeceğiz. TÜRSAB yönetiminin, TÜRSAB’a bağlı olan turizm ve seyahat acentalarının ve şehrimiz turizm sektörünün Dünya Turizm Gününü kutluyoruz” şeklinde konuştu.