SİYASET
Giriş Tarihi : 12-09-2021 09:02   Güncelleme : 12-09-2021 09:02

Ali Babacan: ‘Bizim hayalimizde tam demokratik bir Türkiye var’

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, İstanbul’da partisinin Sancaktepe ilçe binasının açılışında konuştu. Babacan şu ifadeleri kullandı:

Ali Babacan: ‘Bizim hayalimizde tam demokratik bir Türkiye var’

‘Demokrasi maratonunda 100 metrede nefesi kesilenlerden olamayız’
“Bizim bir hayalimiz var.‘Tam demokratik’ bir Türkiye hayali!Ama biliyorsunuz, demokrasi yolculuğu uzun soluklu bir maraton. Bu maratonu azimle, sebatla, kararlılıkla, inatla koşmak gerekir. Biz uzun soluklu bir yola çıktık. İyi günü var kötü günü var. Öyle 100 metrede nefesi kesilen 1000 metrede nefesi kesilenlerden olamayız.”

 

‘Kamusal hayatta dinimizin kutsallarını istismar edecek uygulamalar görüyoruz’
“Biz, DEVA Partisi olarak; acısıyla, tatlısıyla geçen bu yüzyıldan esaslı bir ders çıkarıyoruz. Ülkemizde, bir daha asla, gücü ele geçirenlerin zayıfı ezdiği bir dönemi yaşamak istemiyoruz. Nasıl ki bir zamanlar, devlet eliyle, vatandaşlarımızın yaşam tarzına müdahale edildiyse; belli bir yaşam tarzı dayatılmak istendiyse, şimdi de birilerinin, kamusal hayatta, dinimizin kutsallarını istismar edecek bazı uygulamalara kalkıştıklarını görüyoruz. Biz, bu nöbetleşe zorbalığa artık bir son vereceğiz. Üste çıkanın alttakini ezdiği dönemleri bir daha açılmayacak şekilde kapatacağız.”

 

‘Türkiye asla 1990’lı yılların kodlarına geri dönmeyecek’
"Önümüzdeki ilk seçimde, iktidarın büyüklü küçüklü ortaklarına ayrılan sürenin sonuna geleceğiz. Türkiye asla, 1990’lı yılların kodlarına geri dönmeyecek. Ülkemiz bir yanlıştan, başka bir yanlışa gitmeyecek. Bizim gözümüz hep ileride olacak. Bizim gözümüz hep “Tam demokrasi”de olacak. Bizler, devlet yönetimine hâkim olan çarpık zihniyeti topyekûn değiştireceğiz.”

 

‘Türkiye bir grubun tek başına yöneteceği kadar küçük bir ülke değildir’

“Türkiye; bir grubun tek başına kendi doğrularını dayatarak yöneteceği kadar küçük bir ülke değildir. Bugüne kadar birileri bu toplumu tek tipleştirmeyi denedi. Keyfi uygulamalarla, yasaklarla bu milletin özgürlüğünü ve refahını çaldılar. At gözlükleriyle bakıp, sırf kendi doğrularını bu millete dayattılar.”