EĞİTİM
Giriş Tarihi : 07-09-2021 18:04   Güncelleme : 07-09-2021 18:04

Yunak'ta Veli Toplantıları Açık Havada Yapıldı

Yunak'ta okulların yüz yüze eğitime başlamasıyla birlikte veli toplantıları da başladı.

Yunak'ta Veli Toplantıları Açık Havada Yapıldı

Salgının önlenmesi kapsamında Konya'nın Yunak merkez ve mahallerinde bulunan tüm ilkokul ve ortaokul öğrenci velilerine yönelik veli toplantıları açık havada gerçekleştiriliyor.

Velilerin tereddütlerini gidermek ve pandemi sürecinde öğrenci, veli ve okul işbirliğini canlı tutmak ve uygulamada karşılaşılacak durumları değerlendirmek amacıyla Yunak İlçe Milli Eğitim Müdürülüğü koordinesinde ilçede bulunan tüm ana sınıfı, ilkokul ve ortaokul öğrenci velileri okullara davet edilerek guruplar halinde veli toplantıları yapılıyor. Açık hava veli toplantılarına zaman zaman İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut İşcan da katılarak velilerle görüşüyor.

Velil toplantıları okul bahçelerinde açık alanlarda ve geniş salonlarda yapılırken, veliler, çocuklarını okutacak öğretmenleriyle bir araya geliyorlar. Veliler, okul idarelerinden ve öğretmenlerden, hem salgın süreci boyunca nasıl bir yol izleneceği hakkında bilgi alıyorlar, hem de kafalarında oluşan sorulara cevap buluyorlar.

Yeni eğitim öğretim yılının sağlık ve başarı getirmesi temennisinde bulunan İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut İşcan, açık hava veli toplantılarına katılan velilere teşekkür ederek daha sağlıklı günlerde eğitim yapabilmek için okul ve velilerle birlikte atılacak adımları sıraladı.