EĞİTİM
Giriş Tarihi : 06-09-2021 15:45   Güncelleme : 06-09-2021 15:45

Konya Lisesi 2020-2021 Eğitim Öğretim Yılına Coşkulu Başladı

Saygı Duruşu Ve İstiklal Marşının Okunmasının Ardından Açılış Konuşmasını Okul Müdürümüz Zübeyir Yavuz Gerçekleştirdi.

Konya Lisesi 2020-2021 Eğitim Öğretim Yılına Coşkulu Başladı

Okulda bahçesinde gerçekleşen programa, Okul Müdürümüz Zübeyir YAVUZ, Müdür yardımcıları ve Öğretmenlerin yansıra öğrenci ile velileri katıldı.

Sağlığımız İçin Covid-19 Kurallarına Lütfen Uyalım

2020-2021 Eğitim- Öğretim yılının hayırlı olması temennisi ile açılış konuşmasını yapan okul müdürümüz Zübeyir Yavuz,” Eğitim-Öğretim faaliyetleri tüm dünyayı ve ülkemizi de etkisi altına alan Korona virüs salgını tedbirleriyle başladı. Okulumuz Konya Lisesi Korona virüs salgını önlemlerini en üst seviyeye alarak hazırlıklarını siz değerli öğrencilerimiz için yapmıştır. Öğrencilerimizin salgınla mücadelede, kişisel hijyen, sosyal mesafe ve maske kullanımı gibi konulara uymasını, birbirini uyarması ve öğretmenlerimizin bu konudaki hassasiyetlerini dikkate almalarını istiyorum. ”Dedi.

Lütfen Derslerinize Yoğunlaşın

Öğrencilerin okul derslerine, kılık kıyafet ve geliş gidişlerine önemle riayet etmelerini temenni eden Yavuz; “Kolay değil uzun süre evde teknolojiye bağlandınız. Telefon gibi bu tür ürünlere bağımlılık göstermiş olabilirsiniz. Şuan okul açıldı. Derslerinize yoğunlaşmanız daha çok çalışmanız önemli, velilerimizin de bu süreçte öğrencilerimize yardımcı olmalarını tavsiye ediyorum.” Dedi.

Hepimiz Gurur Duyabileceğimiz Ortak Başarı İçin Çalışıyoruz

Her şeyden önce ecdadın, yapmış olduğu en iyi okullardan birinde okuyacaksınız şeklinde konuşan Yavuz; ” Hepimiz gurur duyabileceğimiz ortak başarı için çalışıyoruz. Bu okul ülkeye önemli insanlar kazandırdı. Burada verilen eğitimin kalitesine ve öğretmenlerimize güvenin. Üniversiteye giriş sınavlarında öğrencilerin kaydettikleri sonuçların mükemmelliği bunun en iyi sembolüdür. Ben başarılı 2020-2021 eğitim ve öğretim yılı diliyor. Okulumuz ve öğrencilerimiz için hayırlı olmasını diliyorum. ” Dedi.

Konuşmaların ardından okul müdürümüz Zübeyir Yavuz; mezun olan öğrencilerimiz adına konuşma yapan Yıldız Teknik Üniversitesi kimya bölümü öğrencisi Burçak Coşkun’a ve öğrenciler arasında en yüksek puan alarak okumaya hak kazanan Abdullah Öz Dikici’ye başarısından dolayı çiçek ve plaket takdim etti.

Program öğrencilerin sınıflarına girmesi ile son buldu.