İLÇELER
Giriş Tarihi : 04-09-2021 13:13   Güncelleme : 04-09-2021 13:13

Yunak Yeni Öğretim Yılına Hazır

2021-2021 eğitim öğretim yılı 6 Eylül Pazartesi günü başlarken, Yunak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı okullar, yeni eğitim öğretim yılı hazırlıklarını tamamladı.

Yunak Yeni Öğretim Yılına Hazır

Yeni eğitim yılı hazırlıkları kapsamında ilçe genelindeki tüm okullar temizlenip dezenfekte edildi. Ücretsiz ders kitapları tüm okullara dağıtılarak öğrencilere verilmek üzere hazır hale getirildi. Bahçe ve okul müştemilâtları temizlenerek, ihtiyacı olan okullara boya ve badana yapıldı. Tüm okullara yıl sonuna kadar yetecek miktarda temizlik ve dezenfekten malzemesi bırakılarak yüz yüze eğitim için her türlü hazırlıklar tamamlandı. Öğrenciler için küçük ve büyük boy olak üzere 60 bine yakın maske temin edilerek okullara dağıtıldı. Her okulda öğretmenlere yönelik salgınla mücadele konusunda rehber öğretmenler tarafından seminerler verildi.

Okullarda maske, mesafe ve hijyen kurallarının dikkatli ve titizlikle yapılacağının altını çizen Yunak İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut İşcan, İlçe genelinde 3 bin 504 örgün, bin 252 yaygın eğitim olmak üzere toplamda 4 bin 756 öğrenci ve 320 öğretmenle yeni eğitim öğretim yılına başlayacaklarını belirtti.

İşcan, "İlçemizde, başta öğrencilerimiz olmak üzere yönetici, öğretmen, veli ve diğer personelin yeni eğitim öğretim yılına sağlıklı bir başlangıç yapabilmesini sağlamak amacıyla tüm tedbirler alınmıştır" dedi.

İşcan, 2021-2022 eğitim öğretim yılının sağlıklı ve başarılı bir yıl olması temennisinde bulunarak, ilçenin eğitimdeki başarı çıtasını yükseltmek için tüm eğitim camiası olarak seferber olduklarının altını çizdi.