GÜNCEL
Giriş Tarihi : 03-09-2021 23:19   Güncelleme : 03-09-2021 23:28

Hasan Angı: Konya’nın kıymetini bilmek hepimizin görevi

AK Parti Konya İl Başkanı Hasan Angı, İl Başkan Yardımcıları Gökhan Taşkıran, Osman Nail Kavruk, Adnan Bahçeci ve İl Yönetim Kurulu Üyeleri Bilal Ukdem, Rıfat Çenesiz ve Yusuf Ziya Kıymet ile birlikte Konya Gazeteciler Cemiyeti’ne nezaket ziyaretinde bulundu. Heyeti Konya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Sefa Özdemir ve yönetim kurulu üyeleri karşıladı.

Hasan Angı: Konya’nın kıymetini bilmek hepimizin görevi

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Konya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Sefa Özdemir, “AK Parti Konya İl Başkanı Sayın Hasan Angı’nın hem il başkanlığı hem de öncesindeki siyasi görevlerinin yanı sıra STK başkanlığı yaptığı dönemlerde de büyük desteklerini gördük. Kendisi Konya basınıyla her zaman samimi ve sıcak ilişkiler kurmaktan yana tavır aldı. Sorunlarımızı ve sıkıntılarımızı kendisine ilettiğimizde aynı samimiyetle dinleyip çözüm üretme çabası içerisinde oldu. 

Tabi içinde bulunduğumuz süreç Anadolu basını açısından da dönüşüm ve değişimin yaşandığı bir süreç. Bu dönüşüm ve değişim süreci içerisinde biz istiyoruz ki Anadolu basınının sahip olduğu haklar sadece korunmakla kalmasın, geliştirilsin. Anadolu basınının gelirlerinin artırılması sağlansın. Meclis’in tatil sürecinin ardından yeniden yoğun bir döneme gireceği bu günlerde Anadolu basınının sorunlarının da Anadolu basınını temsil eden isimler tarafından doğrudan muhatap alınarak aktarılması gerekiyordu. Biz sorunlarımızın, taleplerimizin ve çözüm önerilerimizin olduğu dosyayı şimdilerde hazırlama aşamasındayız. İnşallah en kısa zamanda hem kendilerine, hem de Ankara’daki işin muhataplarına ulaştıracağız” dedi. 

Konya Gazeteciler Cemiyeti’nin son genel kurulun ardından daha kucaklayıcı ve kapsayıcı bir hal aldığını dile getiren Başkan Sefa Özdemir, “Geçmişteki gücümüze bu dönemde daha çok güç katmış olduk. Konya basını olarak her zaman milli ve manevi değerlerine sadık bir yapımız vardı, bu yapıyı bozmadık, bozulmasına da müsaade etmeyiz. Bu geçiş sürecinin sancılarını en aza indirgemek adına desteklerinizin olacağını umut ediyoruz” ifadelerini kullandı. 

‘SORUNLAR ORTAK AKILLA BERTARAF EDİLEBİLİR’

Konya Gazeteciler Cemiyeti’nin yeni yönetiminin hayırlı olmasını dileyerek sözlerine başlayan AK Parti Konya İl Başkanı Hasan Angı da, “Basına emek veren tüm arkadaşlarımızın temel amacının bu şehre hizmet etmek olduğunu biliyoruz. Şehrin hukukunu korumak ve gelişimini sağlamak hepimizin görevi. Konya basını, tarihten bu yana hakikaten örnek teşkil ediyor. Tabi zaman zaman her sektörde olduğu gibi medya sektöründe de zorluklar yaşanabiliyor. Bunların tarafların tamamının dinlenmesiyle oluşacak ortak akıl neticesinde bertaraf edilebileceğine inanıyorum. Maksat üzüm yemek olursa netice alınır. Ben zor dönemdeki gayretlerinizden ve başarılı hizmetlerinizden dolayı sizlerin nezdinde tüm meslek mensuplarını takdir ediyorum. Ayrıca birlik ve beraberliğin sağlanması adına fedakarlık yapan herkese de şükranlarımı sunuyorum. Konya’nın kıymetini bilmek, bu şehre sahip çıkmak hepimizin görevidir diye düşünüyorum” dedi. Ziyaret, günün anısına çekilen fotoğraflarla son buldu.