İLÇELER
Giriş Tarihi : 03-09-2021 23:04   Güncelleme : 03-09-2021 23:04

Yunak'ta Salgın Hastalık Psikoeğitim Seminerleri

COVID-19 salgınının etkilerinin azaltılması amacıyla, Yunak'ta, okul rehberlik ve psikolojik danışma servislerince öğretmenlere yönelik seminerler düzenleniyor.

Yunak'ta Salgın Hastalık Psikoeğitim Seminerleri

2021- 2022 eğitim öğretim yılının başlamasıyla birlikte, Yunak'ta rehber öğretmenler tarafından, okullarda görev yapan öğretmenlere yönelik olarak "Salgın Hastalık Sonrası Öğrencilerin Okula Uyumunu Desteklemek" ve okullar açıldığında öğrencilere uygulanacak "Salgın Hastalık Psikoeğitim Programlarının Uygulanması" konulu seminerler veriliyor.

Resim önizlemesi

"Salgın Hastalık Psikoeğitim Programları" hakkında bilgiler aktaran rehber öğretmenler, okulların açılmasıyla birlikte salgınla mücadelede öğretmenlerin rolü ve öğrencilere verecekleri bilgi ve kazanımlar anlatılıyor. İlçede bulunan tüm okullara görevlendirilen rehber öğretmenlerce verilen eğitimlerin ardından ikinci aşamada öğretmenler aracılığıyla öğrencilere eğitim verilecek.

Resim önizlemesi

Böylece okullar yüz yüze eğitime açıldığında rehber öğretmen ve psikolojik danışmanların koordinesinde, öğretmenler aracılığıyla tüm öğrencilere "Salgın Hastalık Psikoeğitim Programı" uygulanmış olacak.

Resim önizlemesi